Ufak Bir Makyajdan Geçen Yeni Duster, Otomatik Vites İle Geliyor

Uygun fiyatı, konforu ve ekonomi odaklı motor seçenekleri ile Türkiye’de çok satılan SUV modellerinden biri olan Dacia Duster, ufak bir makyajdan operasyonu geçirdi.

Dacia Duster, üretime geçtiği ilk günden itibaren SUV segmentinde dengeleri değiştirdi. Bugüne kadar 1.9 milyonun üzerinde satıldı. 2019 yılından beri Avrupa’da perakende SUV satışlarında kendi sınıfının lideri konumunda bulunuyor. Şimdi makyajlanan yeni yüzüyle başarısını arttırmayı amaçlıyor.

Yeni Duster, ilk kez Sandero modellerinde kullanılan, ön ve arka farlarda bulunan Y şeklindeki LED ışık tasarımı ile dikkat çekiyor. Ayrıca Dacia tarafından; ön sinyal farları, kısa farlar ve plaka aydınlatmada LED teknolojisi kullanılan ilk model oluyor.

Yeni Duster, donanım versiyonlarına bağlı olarak; yeni 8 inçlik dokunmatik ekranıyla bilgi-eğlence sistemi, Apple CarPlay ile Android Auto, navigasyon, dijital ekranlı otomatik klima, hız sabitleme, ısıtmalı ön koltuklar ve eller serbest kart sistemi gibi özellikler sunuyor.

Yeni Duster’da birçok sürüş destek sistemi (ADAS) sunuluyor. Kör Nokta Uyarı Sistemi, Park Asistanı, Yokuş Kalkış ve 4×4 versiyonlar için Yokuş İniş Destek Sistemi gibi özellikler gibi sistemler mevcut. Ayrıca önde bir, yanlarda birer ve arkada da bir adet olmak üzere toplamda 4 adet kameradan oluşan 360 derece kamera sistemi bulunuyor.

Yeni Duster’da beklenen otomatik EDC şanzıman sadece TCe 150 bg motorla alınabiliyor. Ayrıca ECO-G 100 bg seçeneğindeki LPG deposunun kapasitesi yüzde 50 artırılarak 49,8 litreye ulaşmış.

Motor Seçenekleri:

dCi 115 bg (4×2 veya 4×4) ve 6 vitesli manuel şanzıman

ECO-G 100 bg (4×2) ve 6 vitesli manuel şanzıman

TCe 90 bg (4×2) ve 6 vitesli manuel şanzıman
TCe 150 bg (4×2 veya 4×4) ve 6 vitesli manuel şanzıman
TCe 150 bg (4×2) ve 6 vitesli EDC otomatik şanzıman

Popüler Haberler

İlgili Haberler