Türkiye’de Yılın Otomobili Yarışmasında Test Sürüşleri Yapıldı

Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin (OGD) antıncı kez düzenlediği “Türkiye’de Yılın Otomobili-2021” yarışmasında, sondan bir önceki etap olan test sürüşleri gerçekleştirildi.

OGD üyeleri, haziran ayındaki ikinci oylamayı yapmadan önce, test sürüşü için Intercity İstanbul Park’ta bir araya geldiler ve 7 finalist otomobili test ettiler.

Dacia Sandero Stepway, Fiat Egea Cross, Hyundai i20, Peugeot 208, Renault Captur, Skoda Octavia ve Toyota Yaris’in test edildiği etkinlikte otomobiller; yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-performans başlıkları üzerinden değerlendiriliyor.

Test sürüşlerinden sonra yapılacak final oylaması sonucunda, en fazla puan alarak kazanan aday belli olacak. Kazanan otomobil, 22 Haziran Salı günü gerçekleştirilecek ve Youtube ile sosyal medya üzerinden canlı yayınlanacak ödül töreni programında açıklanacak.

ALJ Finans, Bridgestone, Intercity, Shell Helix Motor Yağları ve TÜVTÜRK sponsorluğunda gerçekleştirilen “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasında ayrıca “Yılın Tasarımı” ödülü de verilecek. OGD üyeleri, bu yıl aday olan 27 otomobil arasından tasarımını beğendikleri üç otomobili seçecek. En fazla oy alan otomobil “Yılın Tasarımı” ödülünü kazanacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler