Türk Girişimci Tarafından Kurulan Chobani Teknoloji Devlerini Geride Bıraktı

Chobani isimli gıda şirketi 2005 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Türk girişimci Hamdi Ulukaya tarafından kuruldu. Süzme yoğurt markası olarak kurulan Chobani engin stratejileri ile adından başarılarla söz ettiren bir şirket haline geldi. Şirket hisselerini çalışanlarına dağıtarak bazı çalışanlarının milyoner olmasını sağlamıştı. Bu gelişme de şirketin adının herkes tarafından duyulmasına neden olmuştu.

Türk girişimci Hamdi Ulukaya tarafından kurulan Chobani son olarak ABD’nin en seçkin yayınlarından biri olan Fast Company dergisinin hazırladığı en yenilikçi ilk 10 şirket arasında yer almayı başlardı. Her yıl en yenilikçi 50 şirketin seçildiği listede 9. sırada yer alan Chobani, Microsoft ve IMB gibi şirketleri geride bırakmayı başardı. Listede 10. Sırada Spotify’ın yer aldığını da hatırlatalım. Ayrıca Chobani gıda markaları arasında da zirveye yerleşmiş durumda.

Fast Company her yıl Dünyanın En Yenilikçi İlk 50 listesini hazırlıyor. Çoğunlukla teknoloji devlerinin yer aldığı listenin ilk 10 sıralaması ise şu şekilde belirlendi:

  1. Amazon
  2. Google
  3. Uber
  4. Apple
  5. Snap
  6. Facebook
  7. Netflix
  8. Twillio
  9. Chobani
  10. Spotify

Popüler Haberler

İlgili Haberler