TOGG Fabrikasında 160 Robot, Parçasız Provalara Başladı..

TOGG’un Gemlik Fabrikası Gövde Binasında montajı tamamlanan robotlar parçasız provalara başladı. Tesiste, 2022’nin Temmuz ayında deneme üretimleri başlayacak.

TOGG tarafından yapılan paylaşımlara bir yenisi eklendi. Gemlik’te yapımı devam eden fabrikada, Gövde bölümüne yerleştirilen 160 robotun parçasız üretim testlerine başladığını gösteren bir video paylaşıldı.

Üretim birimlerine ilişkin çalışmaların 2022 Mayıs ayında tamamlanması planlanan fabrikada, toplamda 250 robot yer alacak. TOGG Gemlik Fabrikasında Temmuz ayının sonunda deneme üretimleri başlayacak.

“Bir Fabrikadan Daha Fazlası” sloganıyla, akıllı ve çevreci özellikleriyle öne çıkan TOGG Gemlik Tesisi, toplam 1 milyon 200 bin metrekare açık alan üzerine inşa ediliyor.

TOGG Fabrikası, 2022 yılının son çeyreğinde seri üretime hazır olacak. Homologasyon testlerinin tamamlanmasının ardından da 2023 yılının ilk çeyreği sonunda C segmentindeki ilk aracı olan C-SUV pazara çıkacak.

Daha sonra ise yine C segmentindeki Sedan ve Hatchback modelleri üretim sırasına girecek. Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV aileye katılacak.

5 modelden oluşacak ürün gamının tamamlanmasıyla beraber, 2030 Yılına kadar 1 milyon adet araç üretimi planlanıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler