TOGG C-Sedan Modelinin Çalışmalarına Başlandı..

Yerli otomobil markası TOGG tarafından yapılan yeni bir açıklamaya göre, C segment Sedan modelinin çalışmalarına başlandığı duyuruldu.   

TOGG, ilk yerli otomobil üretimini SUV segmentinde bir model ile 2022 Yılının sonunda seri üretime başlayacak ve 2023 Yılında satışa sunacak. Bu modelin yanında başka modeller de üretilecek ve ikinci modelin C segmentinde yer alacak bir Sedan olacağı biliniyor..

Bugün TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş tarafından yapılan açıklamalar şu şekilde:

“2018 yılında şirketimizi resmen kurduk ve 2022’nin son çeyreğinde seri imalata hazır vaziyette tesislerimizi kurguluyoruz ve 2023 ilk çeyreğinde de C segmentteki SUV aracımızı piyasaya lanse edeceğiz.”

“Burada altını yine çizmek istediğim bir konu var. Yaptığınız araştırmalarda şunu gördük; başarılı olabilmek için, orta-uzun vadede seçim basketine girebilmek için birden fazla modelimizin olması lazım. İdeali 4 ile 6 civarındadır, yeni bir oyuncu olarak biz beş tane model belirledik kendimize ve bunların üzerinde de adım adım uygulamalarımız olacak. Hatta şimdiden C segmentindeki Sedan’ımızın çalışmalarının da başladığından bahsedebilirim.”

Ülkemizde, son zamanlarda SUV satışlarında artan adetlere rağmen, Sedan satış adetleri hala zirvede yer alıyor. Bu nedenle Sedan modelinin Türkiye’de büyük bir merakla beklendiğini ve oldukça popüler olacağını söyleyebiliriz. Sedan modelin, yakında prototip testleri için yollara çıkarılması beklemeye başlayabiliriz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler