Tamamen Elektrikli, Renault Megane E-Tech Electric Tanıtıldı.. İşte Özellikleri..

Fransız otomotiv üreticisi Renault tarafından Megane E-Tech Electric adı verilen ve Kompakt Crossover olarak tasarlanan tamamen elektrikli yeni model, Münih’te sahne aldı..

2022 Renault Megane E-Tech Electric modeli, nihayet resmi olarak tanıtıldı. Fransız üreticinin uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve sıfır emisyonlu yeni modelin detaylarına bakalım.

Tamamen elektrikli Megane modeli, CMF-EV modüler elektrik platformu üzerinde inşa edilmiş. Uzunluk 4.21m ve genişlik 2.7m olarak belirtiliyor. Yeni Renault logosunu üzerinde taşıyan ilk üretim modeli Megane E-Tech Electric olacak.

Elektrikli Megane’a; siyah tavan, sütunlar ve yan ayna kapakları ile 20 inç büyüklüğündeki jantlar sportif bir görünüm kazandırmış. Ön kapılarda gizli kapı kolları ile arka kapılarda C sütununa konumlandırılmış kapı kollarına yer verilmiş. Kaslı bir ön kaput tasarımı, ince LED farlar dikkat çekiyor. Arka tarafta boydan boya uzana stoplar ve sportif bagaj spoyleri bulunuyor.

Renault Megane E-Tech Electric modelinin iç mekanında, sade ama modern bir tasarım dili kullanılmış. OpenR olarak adlandırılan dijital panelde, 12.3 inç büyüklüğünde dijital gösterge ekranı ve 12 inç büyüklüğünde multimedya ekranı yer alıyor.

Elektrikli Megane’nın alt versiyonunda 130 beygir güç ve 250 Nm tork üreten bir elektrik motoru kullanılmış. Üst versiyonlarda ise 100km hıza 7.4 saniyede ulaşan ve 218 beygir güç ile 300 Nm tork üreten motor bulunuyor.

Batarya seçenekleri 40kWsa veya 60 kWsa olarak değişiyor. Bu bataryaların ilki 300km menzil sunarken, ikincisi 470km menzil sunuyor. Şirket, Megane E-Tech Electric modelinin batarya paketine 8 yıl garanti veriyor. Ayrıca batarya, kapasitesinin yüzde 70’inin altına düşerse ücretsiz değişim vadediyor.

Yeni Megane E-Tech Electric modelinin, 2022 Yılının ilk çeyreğinde Avrupa’da satışa sunulması planlanıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler