Samsung Yeni Bir Olumsuzlukla Gündeme Geldi

Samsung cephesinde işler bir türlü yoluna girmiyor. 2016 yılının sonuna doğru büyük beklentilerle satışa sunulan Galaxy Note 7’nin satışı tüm dünya genelinde durdurulmuştu. Hatta şirket satılan bütün Galaxy Note 7 cihazları da geri çağırmıştı ve kullanıcılara para iadesi veya farklı bir model ile değişim gerçekleştirileceği duyurulmuştu. Samsung kısa bir süre önce telefonların patlama sebebini açıklamış olsa da işler bir türlü yolunda gitmiyor. Galaxy Note 7 yüzünden yaşadığı sorunları atlatmak isteyen şirket bu sefer başka bir sorunla gündeme geliyor.

Bloomberg tarafından aktarılan habere göre Samsung başkan yardımcısı Lee Jae-yong rüşvet suçlamaları sebebiyle tutuklandı. Üstelik başkan yardımcısı hakkında daha önceki zamanlarda da tutuklama kararı çıkartılmıştı. Ocak ayının başında başkan yardımcısıyla ilgili yapılan tutuklama talebinde sunulan delilleri mahkeme yeterli bulmamıştı. Şimdi ise mahkemeye sunulan yeni deliller doğrultusunda Lee Jae-yong’un tutuklandığı haberleri yayıldı. Yurt dışına varlık transferine ilişkin yasaları çiğnediği iddia edilen başkan yardımcısının yeni delilleri de karartmaya yönelik teşebbüste bulunduğu söyleniyor. Lee Jae-yong’un 18 aylık mahkeme süreci boyunca tutuklu kalabileceği belirtiliyor. Ayrıca bu ismin daha önceden de eski Güney Kore devlet başkanı Park Geun-hye’ye 38 milyon dolar rüşvet verdiği iddialarını hatırlatalım.

Samsung Sessizliğini Koruyor

Samsung’un, Galaxy Note 7’den ötürü kaynaklanan kötü gidişatı ve imajı toparlamaya çalıştığı şu günlerde bu durumun nelere yol açacağı merak konusu. Şirket ise şimdilik bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapmış değil.

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler