Samsung, Yazılım ile Ram Arttırıyor.. RAM Plus Orta Seviye Telefonlara Geliyor!

Telefonun normal depolama alanından, sisteme ekstra RAM kapasitesi ayırabilen Samsung RAM Plus yazılım güncellemesi Galaxy A serisi akıllı telefonlara gelmeye başladı..

Daha önce Çinli akıllı telefon şirketleri tarafından üretilen telefonlarda gördüğümüz ve yazılım desteği ile telefon depolama alanından, sisteme RAM ayırma özelliği Samsung tarafından da kullanılmaya başlandı. Samsung RAM Plus olarak isimlendirilen yazılım güncellemesi, şirketin pek çok modelinde kullanıma sunulacak. 

Samsung RAM Plus özelliği, ilk olarak Samsung Galaxy A52s 5G akıllı telefon modelinde ortaya çıktı. Varsayılan olarak gelen ve kapatılamayan bu özellik, gerekli durumlarda depolamadan 4GB RAM bellek ayırıyor. Kullanıcılar bu miktarı değiştiremiyor.

Samsung, daha sonra bu yazılım güncellemesini Galaxy Z Fold 3 katlanabilir telefon modelinde de kullanıma sundu. Şimdi ise Samsung Galaxy A52 modeline aynı güncelleme geldi. Ancak Samsung Galaxy S21 için gelen Android 12 güncellemesinde Samsung RAM Plus mevcut değil. 

Paylaşılan bilgilere göre, Samsung RAM Plus özelliği ilk olarak orta ve alt seviye akıllı telefon modellerine gelecek. Galaxy A ve M serisi akıllı telefon kullanıcıları; Ayarlar > Batarya Durumu menüsünden > Hafıza sekmesini kontrol edebilir.

Popüler Haberler

İlgili Haberler