Samsung İtibar Kaybediyor

Samsung, Galaxy Note 7 faciasından sonra yaşadığı kötü günleri atlatabilmiş değil. Cihazın getirdiği maddi zararın yanı sıra şirketin itibarı da oldukça zedelenmiş durumda. Samsung’un diğer ürünleri de yaşanan bu olaydan ötürü pazarda değer kaybediyor. Ayrıca Galaxy Note 7 sorunundan sonra kullanıcılar Samsung’a karşı güvenlerini de yitirmiş durumda. Amerika’da yapılan bir araştırma Samsung’un yaşadığı faciadan hangi boyutlarda etkilendiğini gözler önüne serdi.

Amerika’da her sene The Harris Poll tarafından gerçekleştirilen araştırma ile şirketlerin Amerikalı tüketiciler gözündeki itibarı ölçülüyor. Her yıl 100 firmanın yer aldığı listelerde kullanıcıların şirketlere duyduğu güven de ön plana çıkıyor. Her sene gerçekleştirilen araştırmada geçtiğimiz sene Samsung, Apple’ı geride bırakmayı başarmıştı. Bu sene ise Samsung yaşadığı Galaxy Note 7 faciası sonucunda yedinci sıradan 49. sıraya oldukça çarpıcı bir düşüş yaşadı. Ayrıca listedeki diğer şirketlere bakacak olursak zirvede Amazon.com yer alıyor. Geçtiğimiz sene listede sekizinci sırada yer alan Apple ise bu sene beşinci sıraya yükseliyor, bu durumda iPhone’ların başarısının da büyük bir payı olduğu belirtiliyor. Google ve Microsoft’un yanı sıra listede yer alan Tesla ve Netflix gibi şirketler de dikkatleri çekiyor.

Yapılan araştırma Samsung’un ciddi bir oranda itibar kaybettiğini gözler önüne seriyor. Ayrıca şirketin önemli isimlerinden olan başkan yardımcısının da yolsuzluk soruşturması kapsamında tutuklandığını hatırlatalım. Bütün bu olumsuz gidişat içinde Samsung’un neler yaşayacağını hep birlikte göreceğiz. Şirketin ne kadar zarara uğradığını tespit edebilmek için ise yeni telefonların satış rakamlarının açıklanması gerekiyor.

 

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler