Samsung Galaxy Note7 Satışları Durduruldu

Daha önceki haberlerimizde bahsettiğimiz Samsung firması Galaxy Note 7 cihazlardaki patlama sorunları ile ilgili olarak satışların durdurulması ve satın alınan cihazların geri çağırılmasıyla ilgili resmi açıklama yaptı.

Samsung tarafından resmi blog sitesinde yapılan açıklamaya göre Galaxy Note 7 satışlarının durdurulmasına karar verildi.

Açıklamada; “Üst kalitede düzeyinde cihazlar üreten firma olarak değerli müşterilerimizden gelen her türlü şikayet ve yorumları ciddiye alıp titizlikle değerlendirmekteyiz. Yeni piyasaya sürülmüş olan Galaxy Note 7 cihazı ile alakalı gelen şikayetler doğrultusunda yapılan test ve incelemelerde cihazda batarya problemi tespit edilmiştir. Birinci önceliği kullanıcılarının güvenliği olan firmamız, 1 Eylül tarihine kadar küresel bazda 35 adet benzer şikayetin gelmesinin ardından Galaxy Note7 satışlarını durdurma kararı almıştır. Daha önce satılmış olan Galaxy Note 7 cihazları ise  önümüzdeki haftalarda yeni bir cihaz ile değişim sağlanması için gerekli adımlar atılacaktır. Küresel bazdaki dağıtıcılarımız ile cihazların değişimi konusunda sıkı bir çalışma içerisindeyiz.” denildi.

Ülkemizdeki değişim programı konusunda haber alır almaz sizi bilgilendiriyor olacağız.

Popüler Haberler

İlgili Haberler