Samsung Galaxy A22 5G, Bugüne Kadarki En Ucuz 5G Telefon Olabilir

Samsung Galaxy A22 hakkında yapılan yeni sızıntı haberlere göre, bugüne kadar satılan en ucuz 5G akıllı telefon, Galaxy A22 olabilir.

Ortaya atılan iddialara göre, Samsung Galaxy A22 5G modeli sunacağı fiyat etiketi ile 5G telefon fiyatlarını oldukça düşürecek. Telefonun, hem 5G hem de 4G olmak üzere iki farklı versiyonu olacak. Genel olarak birbirine benzeyen bu iki versiyon, damla çentikli ekran tasarımı ve arkada kare şeklinde kamera tasarımı kullanıyor.

Haziran ayında tanıtılması beklenen telefonlar sızdırılan görsellere göre; beyaz, siyah, mor ve yeşil olmak üzere dört renk seçeneğiyle gelecek. Aynı zamanda, 15W hızlı şarj desteğine sahip 5.000 mAh batarya içerecekler.

Samsung Galaxy A22 5G modelinde, maliyetleri düşürmek için 4G modeline göre bazı kısıtlamalar yapılmış. Amoled ekran yerine LCD ekran ve dörtlü kamera tasarımı yerine üçlü kamera tasarımı kullanılmış.

Samsung Galaxy A22 5G; 6.4 inç büyüklüğünde, FHD+ çözünürlükte bir LCD ekran ile gelecek. Telefonda, MediaTek Dimensity 700 yonga seti kullanılacak. 48Mp ana kamera, 5Mp ultra geniş açılı kamera ve 2Mp makro kamera olmak üzere üçlü arka kamera yapısı bulunacak. Cihazın 9mm kalınlıkta ve 205gram ağırlıkta olacağı belirtiliyor.

Samsung Galaxy A22 4G; 6.4 inç büyüklüğünde, HD+ çözünürlükte bir Amoled ekran ile gelecek. Telefonda, MediaTek Helio G80 yonga seti kullanılacak. Dörtlü arka kamera tasarımına yer verilen cihazda, 5G versiyonuna göre fazladan 2Mp bir kamera bulunacak. Cihazın 8.5mm kalınlıkta ve 185 gram ağırlıkta olacağı bildiriliyor.

Samsung Galaxy A22 5G modeli, en ucuz 5G akıllı telefon olacağı düşünüldüğünden, 200 doların altında bir fiyat ile satışa sunulması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler