Leica’nın ilk Akıllı Telefonu: Leitz Phone 1 Japonya’da Satışa Çıktı!

Leica tarafından Haziran ayında tanıtılan ve ilk Leica marka akıllı telefon modeli olan, Leitz Phone 1 Japonya’da satışa çıktı.

Cihaz, Leitz Phone 1 ismi ile pazarlanıyor. Telefon yalnızca Japonya’da piyasaya sürüldü ve yaklaşık 1.700 dolara satılıyor.

Leitz Phone 1 modeli; şirket kurucusu Ernst Leitz’e adanarak geliştirilmiş. Telefon, Japon Sharp şirketinin ürettiği Aquos R6 modelinin temel özelliklerine sahip olarak tasarlanmış. Cihazda; Snapdragon 888 Yonga seti, 12GB Ram, 256GB depolama alanı, 6.6 inç OLED ekran, 5G bağlantı, Wi-Fi 6 gibi özellikler bulunuyor.

Leitz Phone 1 modelinin ana kamerası; bir inç büyüklüğünde, 20.2Mp çözünürlükte, elektronik görüntü sabitleme ve otomatik odaklama özellikleri sunuyor. Ön tarafta ise 12.6Mp selfie kamerasına sahip.

Leica CEO’su Matthias Harsch tarafından yapılan açıklamada: “Fotoğraf, icadından bu yana pek çok değişim geçirmiştir ve bu sürecin sonu hiçbir şekilde görünür değildir. Akıllı telefonla çekilen görüntüler, anlık iletişimin bir yolu, sınırsız bir görsel dil haline geldi. Optik mühendislik, tasarım ve görüntü işleme yazılımındaki lider uzmanlığımız göz önüne alındığında, kendi akıllı telefonumuz Leica’nın yenilikçi potansiyelini daha da vurgulayan mantıklı bir sonuç.”

Popüler Haberler

İlgili Haberler