Katlanabilir Ekranlı Huawei P50 Pocket: Teknik Özellikleri Sızdırıldı..

Huawei tarafından geliştirilen, katlanabilir ekranlı ilk kapaklı model Huawei P50 Pocket; 23 Aralıkta Çin’de tanıtılacak.

Huawei P50 Pocket modelinin henüz resmi özellikleri belli olmadı. Ancak cihazın yayınlanan görsellerinden sonra birçok özelliği ile ilgili detaylar sızdırılmaya başlandı.

Beklenen Huawei P50 Pocket Özellikleri :

Kapaklı P50 Pocket modelinin; 6,85 inç büyüklüğünde katlanabilir bir ekran kullanacağı söyleniyor. Piyasada en büyük rakibi olan Samsung Galaxy Z Filip 3 modeli 6,7 inç büyüklüğünde katlanabilir bir ekran kullanıyor.

Ayrıca telefon kapağında yer alacak, ikinci bir ekran olacağı ve bu ekranın da 1 inç büyüklüğünde olacağı belirtiliyor. Görsellerde yer alan ve arka kameralarla beraber konumlandırılmış yuvarlak bir dış ekranın varlığı görülüyor.

Cihazda kullanılacak yonga seti henüz belli değil. Ancak bazı kaynaklara göre; 5G modemi olmayan Snapdragon 888 yonga setine yer verileceği iddia ediliyor.

Huawei P50 Pocket; 50MP ana kamera, 13MP ultra geniş açılı kamera, 8MP telefoto kamera olmak üzere üçlü kamera yapısı ile gelecek. Ayrıca 3x optik yakınlaştırma özelliği sunacak.

Altın rengi kasa tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken P50 Pocket, başka renk seçenekleri de sunacak. Fiyat konusunda, 999$ fiyatla piyasa sürülen Samsung Galaxy Z Flip 3 modelinden daha ucuz olacağı iddia ediliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler