iPhone 14 Serisi, 120 Hz Ekran ve 6GB Ram Kullanacak..

Apple tarafından, bu yılın sonbaharında tanıtılacak iPhone 14 serisinin 120Hz ekran ve 6GB Ram kullanması bekleniyor.

iPhone 14 serisinin; iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere dört modelden oluşması bekleniyor. iPhone 13 Mini olarak isimlendirilen versiyonun ise sonlandırılacağı bildiriliyor.

iPhone 13 serisinin, Pro olmayan versiyonlarında 4GB Ram kullanılıyor ve 120Hz ekran tazeleme hızı sunulmuyor. Ancak, iPhone 14 serisinde yer alacak tüm modellerde 6GB Ram ile 120Hz ekran tazeleme hızına yer verilmesi bekleniyor.

Aynı özelliklerin tüm versiyonlarda kullanılması durumunda, Pro modellerin daha pahalıya satılabilmesi için ne gibi üstün özellikler sunacağı henüz belli değil. Bugüne kadar olduğu gibi, cihazlarda kullanılan kameraların arasında belirgin farklılıkların olacağı zaten aşikar. iPhone 14 Pro versiyonlarında 48MP ana kameraya yer verilmesi bekleniyor.

Bunların yanında; Pro versiyonların başlangıç olarak 256GB depolama alanı ile geleceği, diğer düşük versiyonların ise başlangıç olarak 64GB depolama alanı ile geleceği bildiriliyor.

iPhone 14 serisi hakkında şimdilik söylentiler bunlardan ibaret. Önümüzde tanıtıma kadar uzun bir zaman var ve bu zaman içerisinde birçok yeni söylentiler çıkmaya devam edecek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler