iPhone 14 Görüntüleri Sızdırıldı.. Çentik Gidiyor ve Kamera Çıkıntısı Kalkıyor..

Apple tarafından, önümüzdeki günlerde (14 Eylül’de) resmi olarak iPhone 13 serisinin tanıtılacağı büyük bir etkinlik düzenlenecek. Farklı haberler yapılsa da serinin 13 sayısını kullanacağı doğrulandı..

Bu durumda, önümüzdeki yıl tanıtılacak model iPhone 14 ismini kullanacak. Daha iPhone 13 serisi resmi olarak tanıtılmadan, iPhone 14 serisinin ilk görüntüleri sızdırıldı..

iPhone 14, tasarım ve yuvarlak ses düğmeleri ile iPhone 4 tasarımını çağrıştırıyor ve tasarım olarak Apple’ın son çıkan akıllı telefonlarından farklı değil. Ancak bazı dikkat çekici farklar olduğunu görüyoruz.

Bunlardan birisi ana ekranda yer alan çentik kısmı gidiyor ve yerine küçük bir deliğe yerleştirilen selfie kamerası geliyor.

Diğer bir farklılık ise arka tarafta yer alan kameraların çıkıntılarının kaldırıldığı ve kameraların gövde ile aynı hizada tasarlandığı dikkatimizi çekiyor. Ayrıca kamera adası diye isimlendirilen bir bölge de artık yok.

Kameraları gövdeye gömebilmek için, telefon tasarımı kalınlaştırılmamış. Bu bağlamda iyi bir mühendislik tasarımı olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca Lightning bağlantı kullanılmaya devam ediyor, USB-C bağlantısı yok.

Paylaşılan render görüntüler, isimsiz kaynaklar tarafından sağlanan şemalara ve bilgilere dayalı olarak bir sanatçı tarafından yaratılmıştır. 

iPhone 14 Pro Max hakkında önceden paylaşılan bilgilere göre, 6.7 inç büyüklüğünde bir ekran kullanacak. Ana kamera 48MP olacak. 8K video desteği sunacak.

Sızdırılan görüntülerdeki iPhone 14 için önümüzde uzun bir zaman var. Yeni detaylar geldikçe haberlerimize devam edeceğiz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler