iPhone 12 Serisi Satışları, 7 Ayda 100 Milyonu Aştı

Apple, tam 14 yıl önce çıkardığı ilk iPhone modeli ile akıllı telefon pazarının kurallarını yazmaya başlamıştı. O günden beri yaklaşık bir milyardan fazla kullanıcıya ulaştı. Şimdi de en son çıkan iPhone 12 serisi ile büyük satış rakamlarına ulaşmaya devam ediyor.

Counterpoint Research tarafından yapılan paylaşımlara göre, iPhone 12 serisinin satışları Nisan 2021 tarihi itibariyle 100 milyon adedi aşmış durumda. Şirket, bir önceki modeli iPhone 11 serisiyle bu rakamlara yaklaşık 9 ayda ulaşabilmişti.

iPhone 12 serisi satışlarını arttıran etkenlerin; 5G özelliğine sahip ilk iPhone modeli olması, daha yüksek Ram ile depolama seçeneği sunması, A14 Bionic işlemci ve mükemmel OLED ekranlar olduğu belirtiliyor. Bu satışlar sonucunda iPhone kendi gelir rekorlarını kırmaya devam ediyor. 

Tüketiciler, iPhone 12 serisi modellerin arasında, en yüksek sürümü daha çok tercih ettiler. iPhone 12 Pro Max versiyonu, 12 serisi satışlarının %29’unu oluşturdu. Tüketicilerin bu tercihleri sonucunda şirket, önceki modele göre daha fazla gelir elde etmiş oldu.

Apple almış olduğu karar ile iPhone kutularına artık şarj cihazı ve kulaklık koymuyor. Ama bu durum özellikle ABD satışlarını pek etkilemiş gibi durmuyor. Ayrıca geçen yıl pandemi nedeni ile telefonlarını yenilemeyen birçok tüketici, şimdilerde yeni iPhone 12 serisine geçiş yapıyorlar.

Popüler Haberler

İlgili Haberler