Google Haritalar, Yenileniyor. 2021 Güncellemeleri, Navigasyona Çağ Atlatacak

Google Haritalar Uygulaması, 2021 güncellemeleri ile navigasyon işlemlerini yeni bir boyuta taşıyacak. Haritalara gelecek güncelleştirmeler, yeni rota önerilerinin çevre dostu rotalar olmasını sağlayacak.

Artık rota önerilerinde, çevreci kriterler kullanılacak. Amaç yakıt tasarrufu sağlayan rotayı seçmek ve çevreye daha az zarar vermek.  Trafik sıkışıklığı ve yol eğimi gibi kriterler göz önüne alınarak yakıt tasarruflu rotalar belirlenecek. Böylelikle yakıt tüketiminin azaltılması yanında, karbon emisyonunun da azaltılması sağlanacak.

Bu yıl içinde Avrupanın bazı ülkerinde uygulanacak yeni bir özellik, şehirlerdeki düşük emisyonlu bölgelerde, aracınıza izin verilip verilmediğini bildirecek. Eğer aracınıza izin yoksa alternatif rotalar sunulacak.

Güncelleştirmeler ile gelecek yeni Live View (canlı görünüm) özelliği; AVM, Havaalanı, Metro istasyonu gibi yerlerde kullanılabilecek. Mesala büyük bir havalanında tuvalete, bilet gişesine veya bagaj alanına sizi yönlendirecek. Bu özellik şu anda bazı bölgelerde uygulanmaya başladı.

Google Haritalar, varış noktanızdaki veya bir şehirdeki mevcut hava durumunu ve hava kalitesi hakkında bilgilerini de verecek.

Google, tüm rotalarınızı “Gezi Seçenekleri” sekmesinde toplayacak. Sık kullandığınız seyahat yöntemleriniz ve şehrinizdeki en popüler seyahat seçenekleri burada yer alacak.

Şimdilik ABD’de belli firmalar ile uygulanacak yeni bir özellikle, Haritalar Uygulamasında işletmelerin; profillerine teslimat bilgileri eklemelerine izin verilecek. Böylelikle işletmeler teslimat zamanı, teslimat süresi, teslimat ücreti gibi bilgiler ekleyerek, uygulama üzerinden market teslimat bilgilerini paylaşacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler