Google Haritalar, Otoyolların ve Köprülerin Geçiş Ücretlerini Gösterecek..

Google Haritalar, yeni bir güncelleme ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Gelecek güncelleme ile ücretli yolları göstermenin yanında, artık otoyolların ve köprülerin ücretini de göstermeye başlayacak..

Google Haritalar, şimdilik seçtiğiniz rotadaki yolların ücretli olup olmadığını gösteriyor. Ancak şu anda beta sürüm testleri yapılan yeni bir özellik ile oluşturulan rota üzerindeki ücretli yolların geçiş ücretleri de gösterilmeye başlanıyor.

Google Haritalar, gitmek istediğimiz hedefe dair rota oluştururken en kısa yolu gösteriyor. Bu nedenle kullanıcıyı, ücretli özel otoyollara veya devlet otoyollarına yönlendirebiliyor. Durumun farkına varmazsanız yüksek otoyol ücretli ödemek zorunda kalabiliyorsunuz.

Uygulama ayarlarından “Ücretli geçişleri kullanma” seçeneği kapatılarak, paralı yolların ve köprülerin rotanıza dahil edilmesini önleyebilirsiniz.

Harita Önizleme Programı’na dahil olan kullanıcılara bir bildirim gönderen şirket, bundan sonra uygulamada yol geçiş ücretlerinin gösterileceğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre uygulama, kullanıcının belirlediği güzergahtaki toplam geçiş maliyetini göstermekle birlikte, aynı zamanda kullanıcılara alternatif yollar da sunacak.

Uygulamanın beta testleri ABD’de yapılıyor. Beta çalışmalarından sonra Türkiye ve diğer ülkelerde kullanıma sunulacak.

Diğer Haberimiz: Google Haritalar, Yenileniyor. 2021 Güncellemeleri, Navigasyona Çağ Atlatacak

Popüler Haberler

İlgili Haberler