Ferrari, Elektrikli Otomobilini 2025 Yılında Çıkaracak

İtalyan spor otomobil üreticisi Ferrari, ilk tamamen elektrikli Ferrari otomobili için çalışmalara başladı ve 2025 yılında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Ferrari CEO’su John Elkann, Ferrari markası altında bir elektrikli otomobilin piyasaya sürüleceğini bu hafta düzenlenen yıllık toplantıda yatırımcılara duyurdu. Elkann, tamamen elektrikli Ferrari’nin dört yıl sonra, yani 2025’te tanıtılacağının sözünü verdi.

John Elkann tarafından yapılan açıklamalara göre:

“Elektrifikasyon stratejimizi oldukça disiplinli bir şekilde yürütmeye devam ediyoruz. Bu teknolojileri hem motor sporlarında hem de yol araçlarında yorumlamamız ve uygulamamız, Ferrari’nin benzersizliğini ve tutkusunu yeni nesillere taşımak için harika bir fırsat.”

“Beklenildiği gibi çıtayı yükseltmekle başladık. Motor yarışlarından edindiğimiz bilgi birikimimizi kullanarak, hibrit otomobillerimiz olan SF90 Stradale ve SF90 Spider gibi harika teknik başarı ve sürüş deneyimini yarattık. Hem stilinde hem de performansında en iyi Ferrari geleneği içindedirler. “

“2025’te ortaya çıkarmayı planladığımız ilk tamamen elektrikli Ferrari’miz için de çok heyecanlıyız ve bunun, Maranello’daki mühendislerin ve tasarımcıların tarihimizde böyle bir dönüm noktası için hayal edebileceğiniz her şeyin olacağından emin olabilirsiniz. Dolayısıyla, değişimin hızlandığı bu heyecan verici on yılı, yaptığımız her şeyde mükemmellik ve tutku sınırlarını yeni seviyelere itmek için daha da fazla yol açmak olarak görüyoruz.”

Ferrari, otonom sürüş teknolojisine de değindi. Şirketin kendi kendine giden otomobiller üretme planı bulunmadığı açıklandı. Ancak GT segmenti başta olmak üzere, yasal gelişmeler ve müşteri tercihlerine bağlı olarak otonom sürüş teknolojisinin belirli özelliklerinin kullanılabileceği belirtildi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler