Facebook Artık Foto,Video ve Yazılarınızı Diğer Sistelere Aktarmanıza İzin Veriyor

Facebook hesabınızı silmek mi istiyorsunuz yoksa sadece yedeklemek mi? Facebook’ta yıllarca yüklediğiniz fotoğraf, video ve yazılarınızı başka bir siteye veya platforma aktarabilirsiniz.

Facebook, fotoğraf ve videolarınızı indirmenize ya da diğer sitelere (Google Fotoğraflar, Dropbax, Backblaze, Koofr) taşımanıza izin veriyordu. Pazartesinden itibaren, yazılarınızı da diğer sistelere (Google Dökümanlar, Blogger, WordPress.com) aktarabilirsiniz.

Facebook Verileri Nasıl Aktarılır?

Bilgisayarınızdan Facebook sitesine giriş yaptığınızda, sağ üst köşede aşağı yönlü bir ok işareti yer alır. Ok işaretine tıklayın.

Açılan menüden, Ayarlar ve Gizlilik > Ayarlar > Facebook Bilgilerin adımlarını takip edin.

Açılan Facebook Bilgilerin sayfasında, Bilgilerinin Bir Kopyasını Aktar seçeneğine tıklayın ve Facebook şifrenizi tekrar girin.

Adım 1‘de aktarmak istediğimiz veriyi seçiyoruz. Fotoğraflar, Videolar, Gönderiler veya Notlar…

Aktarılacak veri olarak Fotoğrafları veya Videoları seçersek, Adım 2‘de tümünü veya sadece bir albümü aktarmayı belirleyebiliriz. Gönderileri veya Notları seçersek, Adım 2‘de tek seçenek tümünü seçmek olur.

Adım 3‘te verilerimizi aktarmak istediğimiz hedefi belirliyoruz. Verilerimizi hangi platforma aktarmak istiyorsak onu seçiyoruz.

Son aşamada ise verilerimizi taşımak için seçtiğiniz platformda oturum açıyoruz ve aktarımı onaylıyoruz.

Hepsi bu kadar. Artık Facebook gönderilerinizin bir kopyasına sahipsiniz. 

Popüler Haberler

İlgili Haberler