Premium Elektrikli Ticari VAN: Mercedes EQT

Mercedes, elektrikli araçlarına bir yenisini daha ekliyor. Elektrikli ve ticari bir araç olan, Mercedes EQT Concept aracı düzenlenen dijital bir etkinlik ile tüm dünyaya tanıtıldı. 

Mercedes EQT Concept araç, T-Serisinin tamamen elektrikli versiyonu olarak tasarlanmış. Seri üretime yakın tasarlanan konsept, yedi yolcuya kadar kapasite sunabiliyor.

Mercedes-Benz Vans Başkanı Marcus Breitschwerdt; “Portföyümüzü T-Serisi ile genişletiyoruz. Yeni T-Serisi, boş zaman aktivitelerinden hoşlanan ve çok fazla alana ve maksimum değişkenliğe ihtiyaç duyan ailelere ve özel müşterilere hitap edecek. Ayrıca Concept EQT’nin gösterdiği gibi, bu segmentte T-Serisinin tamamen elektrikli bir modelini de sunacağız.” dedi.

2022 yılında satışlara başlanması beklenen model; Volkswagen Caddy, Peugeot Rifter ve Fiat Doblo’ya rakip olacak. Renault ile ortak geliştirilen Mercedes T-Serisi, üçüncü nesil Kangoo ile eşleştirilirken, EQT ise Kangoo E-Tech Electric’in kardeş modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Bu konsept araçta; LED ön farlar ve LED arka stoplar, panoramik tavan, 21 inç hafif alaşım jantlar, parlak siyah renk, beyaz nappa deri koltuklar, içerde yer alan mavi ışıklar dikkat çekiyor. Mercedes, MBUX bilgi-eğlence sistemi ile yenilikçi işletim ve ekran konseptini küçük kamyonet segmentine getiriyor. Sistem; dokunmatik ekran, direksiyondan kontrol düğmeleri yanında isteğe bağlı olarak “Hey Mercedes” sesli asistanı ile kullanılabiliyor.

Tamamen elektrikli EQT’nin; tek elektrik motoru ile 45 kWh kapasiteli bir bataryaya sahip olması bekleniyor. Araç tahminen, 265 kilometre dolaylarında menzile ulaşacak. İçten yanmalı motorların kullanılacağı T-Serisinde ise Renault’un 1.3 litre benzinli ve 1.5 litre dizel motorlarına yer verilecek.

Concept EQT’nin boyutları: Uzunluk: 4.945mm, genişlik: 1.863mm, yükseklik: 1.826mm

Popüler Haberler

İlgili Haberler