Elektrikli Citroen Ami, Bu Yaz Yollarda Olacak..

Kendine özgü tasarımı ve çevreci özellikleriyle öne çıkan tamamen elektrikli Citroen Ami, yaz döneminde Türkiye yollarında olacak.

Tanıtıldığı günden itibaren yoğun ilgi gören ve ilk olarak kurumsal şirketlere satışı yapılan araç, şimdi de perakende müşterisi ile buluşmaya hazırlanıyor. Citroen showroomlarında test edilebilecek olan Ami, online olarak satılacak ve satın alan müşterilerin evlerine teslim edilecek.

Citroen Ami’ye yoğun bir ilgi olduğunu vurgulayan Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım; “Kurumsal satışlarına devam ettiğimiz Ami’ye yollara çıktığı ilk günden bu yana çok yoğun bir ilgi var. Kurumsal satış tarafından olduğu kadar bireysel müşterilerden de ciddi bir talep geliyor. Geçtiğimiz senenin sonundan itibaren filo satışını gerçekleştirdiğimiz Citroen Ami’yi perakende müşterilerimizin hizmetine sunmak için bizim de heyecanımız oldukça yüksek. İstediğimiz adetleri alarak pazara giriş yapmak ve her zaman ön planda tuttuğumuz müşteri memnuniyetini en üst seviyede sunmak için, %100 elektrikli Citroen Ami’yi yazın Türkiye’de perakende tüketicinin alımına açmayı planlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Citroen Türkiye Genel Müdürü Alkım; “Citroen Ami’nin en önemli özelliklerinden bir tanesi 16 yaşından itibaren B1 ehliyetine sahip herkes için uygun bir çözüm olarak öne çıkması. Ami; evden işe günlük gidiş gelişler, şehir içi yoğun trafikli bölgeler ve yazlık alanlarda kısa mesafeli ulaşım ihtiyacı için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor.” dedi.

Küçük ve kullanışlı bir yapıya sahip olan Citroen Ami, tamamen elektrikli olarak geliştirilmiş bir araç. Maksimum 45 km/sa hıza çıkabiliyor.

Şehir içinde özgürce ulaşım imkanı sunan Ami, tek bir şarj ile 75 kilometre elektrikli sürüş menzili sağlıyor. Aracın 5,5 kWh kapasiteli lityum-iyon bataryaları, araç zeminine gizlenmiş durumda. 220 Volt standart priz ile sadece 3 saat içinde tamamen şarj olabiliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler