Elektrikli BMW iX3 Makyajlandı: M Sport Paket Standart Oldu

Alman otomotiv devi BMW, elektrikli SUV sınıfındaki aracı iX3 modelini makyajladı ve M Sport paketi standart oldu. Makyajlı 2022 BMW iX3 modeli ilk kez Eylül ayında yapılacak Münih fuarında sergilenecek.

Makyajla beraber, M Sport paketi iX3 modelinde standart olarak sunulmaya başlandı. Ön ve arka tamponlar yenilenerek daha sportif bir görünüm kazanmış. Ön tasarıma baktığımızda, böbrek ızgaraları bir miktar şişirilmiş gibi duruyor.

Bunun yanında LED farların inceldiğini ve standart pakete dahil edildiğini görüyoruz. Ayrıca LED farlar yerine opsiyon olarak Lazer farlar da tercih edilebiliyor. Arka tarafta yine LED stoplar bulunuyor.

BMW iX3’ün iç mekanına geçtiğimizde, dikkatimizi ilk çeken yeni M Sport direksiyon oluyor. Yenilenen konsolda, 12.3 inç büyüklüğünde iki adet ekran bulunuyor; dijital gösterge paneli ve multimedya ekranı. Standart olarak gelen yeni spor koltuklar isteğe bağlı olarak deri döşeme seçilebiliyor.

Makyajlı BMW iX3’ün elektrikli motoru ise 286 beygir güç ve 400 Nm tork üretiyor. Elektrikli motoru beslemek için 80 kWsa’lik batarya kullanılıyor. Aracın 0-100 km/s hızlanması 6.8 sn sürüyor ve maksimum hızı 180 km/s ile sınırlandırılmış. iX3, tek şarjla 460km menzil sunuyor.

Makyajlı 2022 BMW iX3 modeli, Eylül ayında Çin’de üretime başlayacak. Başlangıç fiyatının 67.300 euro olması bekleniyor. Türkiye’de satılan makyaj öncesi BMW iX3’ün güncel fiyatı 1.088.700TL.

Popüler Haberler

İlgili Haberler