Elektrikli BMW iX Türkiye’de.. Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı!

Tamamen elektrikli olarak geliştirilen BMW iX modeli Türkiye’de satışa çıkarıldı. Yeni model, iki farklı versiyon ile satın alınabiliyor.

BMW tarafından geçtiğimiz yıl tanıtılan tamamen elektrikli SUV model iX, artık Türkiye’de satışa çıkarıldı. Tasarımı ile çok konuşulan BMW iX, Türkiye’de 1.799.000 TL başlangıç fiyatı ile satışta.

BMW iX, Türkiye’de xDrive40 versiyonu ile satışa sunuldu. Versiyon olarak, First Edition Essence veya First Edition Sport tercih edilebiliyor.

Yeni BMW iX’in standart donanımları arasında; 4 bölgeli otomatik klima, BMW Laserlight Farlar, Sky Lounge Panorama Cam Tavan, BMW Live Cockpit Professional, Akıllı Telefon Arayüzü, Kablosuz Şarj/Bağlantı Sistemi, Çok Fonksiyonlu Ön Koltuklar, Park Asistanı Plus, Sürüş Asistanı Professional ve BMW Iconic Sounds Electric gibi donanımlar mevcut.

Elektrikli BMW iX xDrive40 modelinin, ön ve arka akslarında yer alan elektrik motorları 326 beygir güç ve 630 Nm tork üretebiliyor. Bu SUV yapıdaki otomobil, 0’dan 100 km/s hıza 6.1 saniye ulaşıyor. Araç, 71 kWsa batarya kapasitesi ile WLTP normlarına göre 425 kilometre menzil sunuyor.

BMW iX, 150 kW’a kadar hızlı şarj desteği sayesinde ev dışı hızlı şarj istasyonlarında yüzde 10’dan yüzde 80 doluluk seviyesine yarım saatte ulaşıyor. Evde ise BMW Wallbox kullanılarak 8 saatten kısa sürede şarj edilebiliyor.

Yeni elektrikli SUV aracın şu anda sadece xDrive40 versiyonu mevcut. Ancak yapılan açıklamalara göre, xDrive50 versiyonu 2022 yılı içerisinde satışa sunulacak.

Fiyatlar:

  • Yeni BMW iX xDrive40, First Edition Essence Paketi = 1.799.900 TL
  • Yeni BMW iX xDrive40, First Edition Sport Paketi = 1.812.300 TL

Popüler Haberler

İlgili Haberler