Ekran Altı Kameralı Telefon, ZTE Axon 30 Modelinin Tanıtımları Başladı

Ekran altı kameralı akıllı telefon ZTE Axon 30 üzerinde çalışan ZTE tarafından, ilk olarak yerel pazar Çin’de telefonun piyasaya sürüleceği resmi olarak onaylandı.

Cihazın lansmanı öncesinde, şirket tarafından telefonun özellikleri tanıtılmaya başlandı. Weibo’da telefonun yapı malzemesi ve kullanılan teknoloji hakkında ayrıntıları gösteren yeni bir teaser posteri paylaşıldı. ZTE Axon 30 modelinin; yedi kat yüksek geçirgenlikli malzeme, üç kat özel teknoloji kullandığı ve daha güçlü ışık iletimi sunduğu iddia ediliyor. 

ZTE, kullanıcılarına tam ekran deneyimi yaşatmak için çerçeve oranlarını da azaltmak istiyor. Ayrıca mühendis ekibi tarafından, malzemeden parlamayı ve kırılmayı etkili bir şekilde ortadan kaldırmak için zorlu araştırmalardan geçtiği söyleniyor.

Telefonun özellikleri hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor. Qualcomm Snapdragon 888 yonga seti tarafından destekleneceği tahmin ediliyor. Ancak şirketin farklı bir işlemci seçme olasılığı da var. Bundan önce ZTE, cihazın 120Hz yenileme hızıyla geleceğini ve 400PPI piksel yoğunluğu sunacağını açıklamıştı. Cihazın üzerinde Android 11 işletim sistemi ve yeni MyOS arayüzü kullanılması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde, lansmanı yaklaşan bu akıllı telefon hakkında daha fazla ayrıntı öğrenmiş olacağız.

Popüler Haberler

İlgili Haberler