Dünyada En Çok Satılan Telefon: iPhone 12 Oldu

Counterpoint Research raporuna göre Apple, Ocak 2021’de global pazarda en çok satılan ilk 10 akıllı telefon listesinde, ilk üç sırayı iPhone 12 Serisi ile aldı. Listenin zirvesinde iPhone 12 yer alırken, ikinci iPhone 12 Pro, üçüncü iPhone 12 Pro Max oldu.

Ocak 2021 satışlarına Apple’ın damga vurduğunu görüyoruz. Dördüncü sırada iPhone 11, sekizinci sırada iPhone 12 mini ve onuncu sırada iPhone SE 2020 yer alıyor. Böylelikle Apple, en çok satılan ilk 10 listesine 6 adet model ile girmiş oluyor.

Apple, iPhone 12 satışlarının üçte birini ABD’de yaptı. Yapılan promosyonlar ve 5G talebi satışları arttırdı. iPhone 12 Pro Max, ABD’de en çok satılan model oldu. 

150 doların altındaki cihazlar Redmi 9A ve Redmi 9, Ocak 2021’de sırasıyla beşinci ve altıncı olmayı başardılar. Bu akıllı telefonlar, Xiaomi’nin aylık toplam satışlarının % 25’ini oluşturdu.

Samsung’un Galaxy A21’leri ilk 10 listesindeki konumunu korumayı başardı. Samsung Galaxy A31 modeli, listeye ilk kez girdi. Samsung, Galaxy A serisini, uygun fiyatlarla birinci sınıf bir tasarım, canlı renkler ve en son özellikler ile sunuyor.

5G ağ sunumlarının hız kazanmasıyla, üreticiler çeşitli fiyat aralıklarında daha fazla 5G cihazı piyasaya sürüyor. 5G ağları henüz pek çok bölgede faaliyette değiller. Fakat üreticiler 5G cihazları piyasaya sürmeye devam ediyor. 5G yavaş yavaş standart bir özellik haline gelmeye başladı ve fiyatlar düştükçe, önümüzdeki aylarda en çok satanlar listesinde daha orta seviye 5G özellikli akıllı telefonlar görmeyi bekliyoruz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler