Dacia, Yeni Logosunu Tanıttı

Son zamanlarda birçok marka gibi Dacia da logosunu yeniledi. Yeni logonun Dacia modellerinde kullanımı 2022 yılından itibaren başlayacak.

Renault bünyesinde faaliyetlerine devam eden ve ekonomik seçenekler sunan Dacia, yenilenmiş marka kimliğini ve logosunu resmi olarak tanıttı.

Yeni Dacia Logosu

Dacia tarafından açıklamalar şu şekilde: Bu iki tasarım kendi tasarım ekibi tarafından yaratılmış. Yeni görsel kimliğin vurgulayan logo, sağlamlık ve denge hissi uyandırıyor. Birbirine ters duruyormuş gibi görünen simgeler, D ve C harflerinin şekillerinden oluşturularak, markanın kompakt ve zeki ruhu ön plana çıkarılıyor.

Kolayca tanınabilecek yeni Dacia logosu güçlü ve anlamlı bir sembol olarak markayı vurguluyor. Sade ve kolaylıkla anlaşılan bu iki yeni tasarım, her gün milyonlarca tüketicinin kullandığı Dacia modellerinin sağlam yapısını yansıtıyor.

Yeni Dacia Amblemi

Logoda yer alan ok şeklindeki “D” harfi, tasarımın bütününü işaret ederken, yüzü geleceğe dönük bir markanın yarattığı hareket hissini ön plana çıkarıyor. Dacia yeni renkleriyle de doğadan ilham alıyor.

Dacia yeni marka kimliğini, bugünden itibaren markaya özel siteler, reklamlar ve broşürler vasıtasıyla kullanmaya başlayacak. 2022 yılından itibaren de Dacia modellerinde yeni logo ve amblem kullanılacak.

Yeni logoyu ilk taşıyacak modelin Bigster konseptinin seri üretim versiyonu olması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler