Cyberpunk 2077’de neler oluyor?

Cyberpunk 2077 oyunu tam bir karmaşa içinde. Eğer oyun düzgün çalışırsa, klasik, kirli bir bilim kurgu dünyasında geçen sağlam bir rol yapma oyunu. Ancak çoğu zaman oyun düzgün çalışmıyor. Lansmandan bu yana, her platformdaki oyuncular oyunun saçma, sinir bozucu ve oyun bozan hatalarının videolarını ve resimlerini paylaşıyor. Sony Interactive Entertainment, Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store’dan aldı ve isteyen herkese para iadesi teklif etti.

Cyberpunk 2077’nin arkasındaki stüdyo CD Projekt RED’in hisseleri yüzde 20’den fazla düşüşle 1,8 milyar dolarlık bir kayıp yaşadı.

Sony’nin bu hareketinin ne kadar agresif olduğunu anlamak zor değil. Cyberpunk 2077, arkasında yüz milyonlarca dolarlık reklam ve geliştirme maliyetleri ile on yılın tartışmasız en büyük video oyunu lansmanı oldu. Bu arada Sony, PS5’in piyasaya sürülmesinden yeni çıktı ve yöneticiler bu platformda oyunlar istiyor. Cyberpunk 2077, Steam’de ve başka yerlerde oyuncu rekorları kırdı ve yeni ve deneyimli oyuncular için büyük bir çekişme oldu.

Ama gerçekten, CD Projekt RED çok şaşırmamalı. Sekizinci nesil konsollarda çalışan Cyberpunk 2077’nin ilk bakışları endişe vericiydi, ancak alenen, stüdyo endişeleri göz ardı etti. Oyunun lansmanından sadece iki hafta önce CD Projekt CEO’su Adam Kaciński, yatırımcılara Cyberpunk 2077’nin PS4 ve Xbox One’da “şaşırtıcı derecede iyi” çalıştığını söyledi. Stüdyo, oyunun konsol kopyalarını gözden geçirenlere sağlamadı, bunun yerine PC sürümlerini ve ardından sadece küçük bir avuç satış noktasına gönderdi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler