Clubhouse, Artık Herkes Tarafından Android’de Kullanılabilir

Clubhouse, sonunda Android işletim sisteminde kullanıma sunuldu. Artık tüm dünyadaki Android kullanıcıları da uygulamayı kullanabilir.

Clubhouse uygulamasını kullanmaya başlayabilmek için hala birinden davet almanız gerekiyor. Ancak şu anda, mevcut kullanıcılar birden fazla davet gönderebiliyor.

Clubhouse uygulaması nedir?

Kullanıcıların, diğer kullanıcılarla konuşabilecekleri sanal bir odaya ev sahipliği yapmasına olanak tanıyan, bir sosyal ağ hizmetidir. Sizi takip eden ancak konuşmacı olarak atanmamış kullanıcılar da, bu odaya dinleyici olarak katılabilir. Odanın sahibi, dinleyicilerden herhangi birinin konuşmacı olmasına izin verebilir.

Clubhouse’u genel olarak, bir podcast dinlemeye benzetenler var. Fakat arada bariz farklar var. Podcast’in aksine, Clubhouse yayınları canlıdır ve kayıt edilmezler. Bu nedenle, yalnızca katılımcılara özel bir sohbettir.

Clubhouse, bir yıldan uzun bir süredir yalnızca iOS işletim sisteminde çalışıyordu. Uygulamanın popülerlik kazanması, başka geliştiricilerin dikkatini çekti. Kendi uygulamalarına bu özelliği eklemeye başladılar. Mesela, Twitter kısa süre önce Spaces adlı benzer bir özelliği ekledi. Clubhouse, muhtemelen bu nedenle Android sürümünü hızlandırmak zorunda kaldı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler