Bir Devrin Sonu Geldi, LG Artık Telefon Üretmeyecek!

LG Electronics, akıllı telefon birimini kapattığını duyurdu. Mobil bölümü hakkında vereceği kararı 5 Nisanda açıklanması beklenen LG, bugün yönetim kurulu tarafından onaylanan karar ile mobil bölümü kapattı.

LG’nin uzun bir süredir merakla beklenen akıllı telefon sektöründen çıkma kararı neticesinde, şirket artık yönünü; elektrikli araç bileşenleri, bağlı cihazlar, akıllı evler, robotik, yapay zeka ve işletmeler arası çözümler gibi alanlara kaydıracak.

Mevcut mobil ürünlerin müşterileri için bir süre daha servis desteği ve yazılım güncellemeleri sağlanacak ama bu durum bölgelere göre değişiklik gösterebilecek. Akıllı telefon birimindeki kapanma sürecinin 31 Temmuza kadar tamamlanması bekleniyor, ancak bazı modellerin envanteri bundan sonra hala mevcut olabilir.

LG, diğer iş sektörlerinde rekabet gücünü arttırmak için mobil uzmanlığından yararlanmaya ve 6G gibi mobil ile ilgili teknolojileri geliştirmeye devam edecek. LG’nin mobil iş operasyonlarının yirmi yılı boyunca geliştirilen temel teknolojiler de korunacak, mevcut ve gelecekteki ürünlere uygulanacak.

KAYNAK

Popüler Haberler

İlgili Haberler