Apple’dan Yeni Bir iPhone Satış Rekoru Geldi

Apple için geçen sene beklenenin çok daha altında satış rakamları elde edileceği düşünülüyordu. Bu durumun üzerinde Apple’ın iPhone 7 satışlarının bir önceki seri kadar başarılı olmadığının etkisi olduğu düşünülüyordu. Fakat 2017 yılı ilk çeyreği için yapılan tahminler tam tersi bir durumu ortaya koymuştu.

Yapılan açıklamalarla beraber bu ilk çeyrek döneminde Apple’ın geçen seneye göre biraz daha yüksek bir gelir açıklayacağı ve iddiaları da boşa çıkaracağı belirtilmişti. Tüm bunlarla beraber dün itibariyle Apple’ın 2017 yılının ilk çeyreğinde elde ettiği gelir oranları da açıklandı. Apple’ın yaptığı açıklama ile beraber ise yeni bir rekor geldi.

iPhone Satışları Rekor Kırdı

Yapılan açıklama ile beraber Apple’ın ilk tatil döneminde 78.3 milyon iPhone satışı elde ettiği ortaya çıktı. Elde ettiği bu satış rakamıyla beraber ise Apple’ın geçen sene aynı dönemde sattığı iPhone sayısı olan 74.8 milyon satışın çok daha üstünde bir satış rakamı elde edildiği de böylelikle ortaya çıkmış oldu. Apple’ın elde ettiği başarı ile beraber gelirlerinin ve kar oranlarının da arttığını belirtelim.

iPhone satış

Hem akıllı telefon satışlarında yeni bir rekora imza atan teknoloji devi hem de yeni 7 serisi akıllı telefon satışlarını da sonunda yükseltmiş oldu. Bununla beraber Mac satışlarında da 5.4 milyon rakamı ile beraber geçen senenin 5.3 milyon satışının üzerine de çıkmayı başaran Apple 17.9 milyar dolar gelir eldi etti.

Apple’ı Yükselişi Devam Eder Mi?

Tüm bunlarla beraber Samsung’un oluşturdu boşluk ile Apple’ın satış oranlarında yaşanan yükselişin devam etmesi de bekleniyor. Sadece tatil döneminde değil bu çeyrekte yapılan açıklamalarla beraber özellikle iPhone 7 serisinin satışlarından ciddi oranda kâr elde edileceği de düşünülüyor. Apple’ın ayrıca iPhone 8 hamlesini de unutmamak gerekli.

iPhone 8’in satışa çıkması ile beraber elde edilen bu rekor bir kez daha geçilebilir. Öyle ki tasarımdan tutunda, teknik özelliklerine kadar yeni model şimdiye kadar ki en farklı seri olacak ve birçok Apple kullanıcısı da yeni akıllı telefon modelini beklemeye başladı. Haliyle Apple’ın önümüzdeki dönemde çok daha yüksek gelir elde edeceği de düşünülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler