Apple iPhone 13 Pro Max, En İyi Akıllı Telefon Ekranı Ödülünü Aldı..

Apple tarafından, geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPhone 13 serisi ön siparişlere açıldı ve şimdiden oldukça popüler hale gelerek yüksek siparişlere ulaşıldı. Serinin zirvesinde yer alan iPhone 13 Pro Max modeli, En İyi Akıllı Telefon Ekranı ödülünü aldı..

Yeni iPhone 13 modelleri sunmuş oldukları performans yanında, kaliteli ekranları ile de dikkat çekiyor. DisplayMate tarafından iPhone 13 Pro Max modeline, şimdiye kadarki en yüksek ekran performansı derecesi olan A+ ile “En İyi Akıllı Telefon Ekran Ödülü” verildi.

DisplayMate tarafından yayınlanan rapora göre, OLED panelli akıllı telefonlar için şimdiye kadarki en yüksek parlaklığı sunuyor . iPhone 13 Pro Max’in tipik içerik için 1.000 nit ve HDR içeriği için 1.200 nit maksimum parlaklığa sahip olduğu söyleniyor. Ayrıca en yüksek mutlak renk doğruluğu, en yüksek kontrast oranı, en düşük ekran yansıması ile rekorlar kırıyor.

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modelleri; Super Retine XDR ekran kullanıyorlar. Telefonlarda görüntülenen içeriğe göre, 10Hz-120Hz arasında değişen dinamik ekran tazeleme hızı sunuluyor. Böylelikle pil ömrünün daha verimli kullanılması sağlanıyor.

iPhone 13 Pro modellerinin LTPO Oled panellerini, Güney Koreli teknoloji devi Samsung tedarik ediyor. Ayrıca önümüzdeki yıldan itibaren bu ekranları LG’nin de tedarik etmesi bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler