2022 Model Yeni Honda Civic Hatchback Tanıtıldı

Honda, 11. Nesil Civic Sedan modelinden sonra 2022 Model Yeni Honda Civic Hatchback modelinin de tanıtımını yaptı.

2022 Model, Yeni Honda Civic Hatchback de sedan versiyonu gibi sade bir tasarım anlayışı kullanıyor. Yeni model, B sütununa kadar sedan versiyonuyla aynı tasarımı barındırıyor. Arka tarafta ise fastback tasarım anlayışı olduğu görülüyor. Önceki modele göre daha sade bir dizayn yer alıyor. Stop lambalar ince bir şeritle birbirine bağlanmış, daha sade bir tampon tasarımı ve krom egzoz çıkışları kullanılmış.

Yeni Civic Hatchback modeli, sedan versiyonundan 12.4 cm daha kısa olarak üretilmiş. Ayrıca aks mesafesi 3.5 cm uzamış ve arka iz genişliği yaklaşık 1.5 cm artmış. Yeni modelde, arka baş mesafesinin aynı kaldığı ve diz mesafesinin yaklaşık 3.5 cm arttığı belirtiliyor. Ayrıca bagaj erişimini kolaylaştırmak için bagaj kapağının alt kısmı 4 cm daha geniş tasarlanmış.

Aracın iç mekanına geçtiğimizde, büyük oranda sedan versiyona benzediği görülüyor. Donanım seviyesine bağlı olarak 7 ile 12 inç arasında değişen dijital göstergeler mevcut. Orta konsolda, üst tarafa konumlandırılan tablet ekran, multimedya bilgi-eğlence ekranı olarak 7 ile 9 inç arasında alınabiliyor. Multimedya ekranda kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay desteği sunuluyor.

2022 Honda Civic Hatchback, ABD’de 160 beygir güç ve 187 Nm tork üreten 2.0 litre dört silindirli motor veya 180 beygir güç ve 240 Nm tork üreten 1.5 litre turbo dört silindirli motor ile satılacak. Ayrıca Civic Hatchback modelinde CVT şanzımanla beraber, 6 ileri manuel şanzıman seçeneği de sunulacak.

Bunun yanında, 2022 Honda Civic Hatchback modeli Avrupa’da önümüzdeki yılın sonbahar aylarında satışa sunulacak ve yalnızca e:HEV isimli hibrit seçeneği ile satılacak. Bu sistemin teknik özellikleri hakkında henüz net bir bilgi yok.

Popüler Haberler

İlgili Haberler