Yeni Teknoloji ve Tasarım ile 2021 Volkswagen Polo Makyajlandı

B sınıfı şehir otomobili, 2021 model Volkswagen Polo makyajlanarak güncellendi. Yenilenen tasarım ile araç yeni Golf 8 teknolojisine getirildi.

Aracın dış tasarımında birkaç değişiklik yapılmış. Özellikle ilk anda dikkat çeken yenilenme, yeni far ve stop tasarımlarında olmuş. LED ışık teknolojisi ile donatılan inceltilmiş far grubu, ön tamponda yapılan değişim ile beraber daha güncel hale getirilmiş. Ön ve arka LED ışıklandırma Polo’da standart olarak sunulacak. Ayrıca aracın 15 ve 16 inçlik jant tasarımları da yenilenmiş.

Yeni Polo’da, dış tasarımındaki güncellemeler yanında, araç içinde sürücü ekranı ile bilgi ve eğlence sisteminde bir takım iyileştirmeler yapılmış. Giriş seviyesinden itibaren 8.0 inçlik dijital sürüş ekranı kullanılırken, en üst pakette bu ekran 10.25 inç büyüklüğe çıkarılmış. Bilgi ve eğlence ekranı, 6.5 inç büyüklükte standart olarak sunulurken, en üst pakette 9.2 inç bir ekrana yer verilmiş. Apple CarPlay ve Android Auto desteği de yer alıyor. Ayrıca şerit takip sistemi ve adaptif hız sabitleyici donanımları eklenmiş.

Vw Polo, 1.0 litrelik üç farklı güce sahip motorlar ile gelecek. Giriş seviyesi modelde, 80 beygirlik bir motor kullanılmış. Aynı motorun çift turbo şarjlı TSI versiyonlarında ise, 95 ve 110 beygirlik seçenekler sunulmuş. 7 kademeli otomatik DSG şanzıman, turbolu versiyonlarında alınabiliyor.

Makyajlı 2021 Volkswagen Polo, bu yılın üçüncü çeyreğinde Avrupa’da satışa sunulacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler