2021 Formula 1 Yarışları: Türkiye Yeniden Takvime Alındı!

Dünyanın en önemli motor sporları organizasyonu Formula 1, 2021 yılı takvimi kapsamında Intercity İstanbul Park’a geri dönüyor.

2021 Formula 1 yarışlarının Haziran ayında Türkiye’de yapılması için anlaşma sağlanmıştı. Fakat seyahat kısıtlamaları nedeniyle Türkiye yarışı iptal edilmişti. Şimdi yeni yapılan anlaşmaya göre, takvimin 16. yarışı 1-2-3 Ekim tarihlerinde Intercity İstanbul Park’ta düzenlenecek ve yarışı seyirciler de izleyebilecek.

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak “Sizlerin de bildiği üzere yarışı Haziran ayı içerisinde gerçekleştirmek üzere anlaşmış, fakat sonrasında seyahat kısıtlamaları nedeniyle organizasyon gerçekleştirilememişti. 2021 yılı takvimi içerisindeki tüm fırsatları yakından takip ettik ve tekrar takvime girmeyi başardık. Formula 1 yönetimi de yarışları İstanbul’da gerçekleştirmek için çok istekli davrandı. 1-2-3 Ekim’de Intercity İstanbul Park’taki bu büyük heyecan için çok iyi hazırlanıp, tüm dünyaya İstanbul’u hak ettiği şekilde tanıtmaya devam edeceğiz” dedi.

Formula 1 Başkanı ve CEO’su Stefano Domenicali ise şunları söyledi: “Intercity İstanbul Park’a döndüğümüz için çok mutluyuz. Dünyanın en güzel pistlerinden bir tanesinde geçen yıl olduğu gibi harika bir yarış görmeyi umuyoruz.” 

Yarışları izlemek isteyen spor severlerin en merak ettiği konulardan biri de bilet satışları. Bilet satışlarına ilişkin gerekli bilgilendirmenin en kısa sürede yapılmasını bekliyoruz.

  • Formula 1 yarışlarına 5 ayrı kıtadan ülkeler ev sahipliği yapıyor.
  • Yıllık yaklaşık 2 milyar izleyicisi bulunuyor.
  • 200 ülkede ve 250’den fazla kanalda yayınlanıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler