Yeni GSM Operatörü Hizmete Başlıyor..

NETGSM, Türkiye’de yeni bir mobil operatör olarak Mart ayında mobil abone alımına başlayacak ve 0 510 22X XX XX numaralarından hizmet verecek.

NETGSM Yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal, Türkiye’de 4. Operatör olarak Mart ayında abone almaya başlayacaklarını belirtti ve “Diğer mobil operatörlere göre biz, katma değerli hizmetlere vereceğimiz yakın destekle fark yaratacağız.” dedi.

NETGSM, 2009’dan beri sabit telefon, sanal mobil telefon, internet servis sağlayıcılığı ve haberleşme altyapı lisanslarıyla hizmet veriyordu.

Mobil telefon hizmetlerinde ilk defa sanal mobil şebeke hizmetleri kapsamında Turkcell ile sözleşme imzalayarak, kendi GSM çekirdek şebeke alt yapılarını kurduklarını anlatan Öcal, BTK’den 0510 22X XX XX numara bloku aldıklarını ve test olarak hizmet vermeye başladıklarını söyledi.

Kullandıkları yazılım ve donanımları TÜBİTAK destekli Ar-Ge projeleriyle geliştirmeye öncelik verdiklerini dile getiren Öcal, elektronik ve yazılım sektöründe iyi bir kadroya, kendilerine ait veri merkezine, tecrübe ve altyapıya sahip olduklarını bildirdi.

“Diğer operatörlere göre biz, yapacağımız katma değerli kampanyalarla fark yaratacağız. Hayatımızı kolaylaştıran, konforunu artıran tüm sektörlerde Makinalar Arası İletişim (M2M) ve nesnelerin interneti (IoT), mobil uygulamalar, kontrol sistemleri gibi teknolojik yazılım ve donanımsal ürünler olarak tanımlanan katma değerli hizmetler, yapay zekayla kısa süre içinde yaşantı şeklimizde, eğitimden iş hayatımıza köklü değişikliklere sebep olacak. Dolayısıyla bu ürünlerin uygulamasında kullanılacak iletişim alt yapılarına hızlı/esnek cevap vereceğiz.”

KAYNAK

Popüler Haberler

İlgili Haberler