WhatsApp’tan Yeni Güvenlik Hamlesi

Pek çok insanın içerisinde önemli verilerini bulundurduğu WhatsApp güvenlik konusunda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Uçtan uca koruma sistemiyle güvenlik konusunda beğenileri toplayan WhatsApp yeni bir güvenlik hamlesi ile karşımıza. Geliştirilen güvenlik sistemi ile kötü niyetli kişilerin WhatsApp’a erişmesi engellenmek isteniyor.

Çoğumuzun bildiği üzere akıllı telefonlarımıza WhatsApp’ı aktifleştirebilmemiz için belirttiğimiz numaraya bir mesaj alıyoruz. Bu sistem beraberinde başkalarının da WhatsApp’a erişebilmesi ihtimalini bulunduruyor. Geliştirilen yeni koruma sistemi ise telefon numaranızı aktifleştirirken sizden 6 haneli bir şifre girmenizi istiyor. Tamamen size ait bu şifre yanlış girilirse o numaranın mobil cihaz üzerinde kullanılma şansı kalmıyor. Tabii şifrelerin unutulabilmesi ihtimaline karşı e-posta aracılığıyla da işlem yapabiliyorsunuz.

İki Adımlı Doğrulama Nasıl Kullanılır?

Güvenlik konusunda başarılı olması beklenen özelliği şu andan itibaren kullanmanız mümkün. WhatsApp’ın ayarlar bölümünden hesap ayarlarına girerek iki adımlı doğrulama kısmına erişebilirsiniz. Bu sekmede şifre ve e-posta bilgilerinizi belirledikten sonra işlemi tamamlamış oluyorsunuz. Numara doğrulaması için 6 haneli şifrenizi girdikten sonra uygulamanızı daha da güvenle kullanabilirsiniz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler