Türkiye’nin İlk “decacorn” Şirketi Trendyol Oldu..

Trendyol hızla büyümeye devam ediyor. Yeni aldığı yatırımlarla Türkiye’nin ilk “decacorn” şirketi olmayı başardı.

Aliexpress’in sahibi Alibaba’nın çoğunluk hissesine sahip olduğu Trendyol, son yıllarda büyük gelişme yakaladı. Online alışverişin popüler isimlerinden Trendyol, son olarak 1.5 milyar dolarlık yeni yatırım aldığını ve değerlemesini 16,5 milyar dolara çıkardığını duyurdu. Böylece Trendyol, değeri 10 milyar doları geçen şirketlere verilen “decacorn” unvanına sahip Türkiye’nin ilk şirketi oldu.

Şirket yeni yatırımlarla birlikte Asya, Avrupa, Amerika, Orta Doğu ve Türkiye’den önemli yatırımlar almış oldu.

Trendyol Kurucusu Demet Mutlu: “Bu yatırım turunda yer alan, dünyanın önde gelen yatırımcılarına ülkemize ve Trendyol’un geleceğine duydukları güven için teşekkür ediyoruz. Ülkemize son dönemdeki en yüksek uluslararası yatırımı getirmiş olmak bizim için bir gurur kaynağı. Bu yatırım Türkiye’nin dijital ekosistemine uluslararası ilgiyi artıracak ve sektörümüzün gelişmesine ciddi ivme kazandıracak.” şeklinde açıklamada bulundu.

Özellikle online alışverişte büyük bir ilginin olduğu bu pandemi dönemde, Trendyol da en çok değer kazanan şirketlerden biri oldu. Bunun sonucu olarak da yeni yatırımlar almayı başardı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler