Renault’un Elektrikli Otomobili Mobilize Limo, Satın Alınamayacak.. Sadece Kiralanabilecek..

Fransız otomotiv üreticisi Renault’un yeni markası “Mobilize” tarafından geliştirilen ve tamamen elektrikli bir otomobil olan Limo modeli; taksi ve araç kiralama hizmetleri için özel abonelik şeklinde kiralanacak, ancak satın alınamayacak..

Paylaşılan bilgilere göre Mobilize Limo modeli, Renault Grubu ve Jiangling Motors Group Co., Ltd (JMCG) tarafından 2018’de kurulan ortaklık sayesinde ortaya çıktı. Limo modeli, 2022 Yılının ikinci yarısından itibaren profesyonel kullanıcılara yönelik araç ve hizmetleri içerecek esnek paketler sunacak.

Mobilize Limo; taksi, kiralık araçlar ve filolara özel, tamamen elektrikli motora sahip ve 4.67m uzunluğunda dört kapılı bir sedan araç olarak yalnızca abonelik seçeneği ile sunulacak. Yeni model, 8 Eylülde Münih’teki IAA Mobility 2021 otomobil fuarında sergilenecek.

Mobilize Limo, 150 beygirlik bir elektrik motoru kullanıyor ve 60 kWsa batarya paketi içeriyor. Otomobil yaklaşık 450km sürüş menzili sunuyor.

LED aydınlatmalara sahip Limo’da, gömülü kapı kolları ve 17 inç alüminyum jantlar kullanılıyor. Aracın içerisinde, 10.25 inç büyüklüğünde dijital gösterge paneli ve 12.3 inç büyüklüğünde multimedya ekranı bulunuyor.

Mobilize Limo modelinde; sekiz hava yastığı, adaptif hız sabitleme, kör nokta uyarısı, şerit takip asistanı, arka çapraz trafik uyarısı gibi özellikler yer alıyor.

Mobilize Araç Direktörü Gilles Normand da, ‘Limo’nun elektrikli motoru en değerli kısmı. Böylece araç çağırmanın en yaygın olduğu şehirlerde ideal bir tercih haline geliyor. Nerede kullanılırsa kullanılsın yaklaşık 450 kilometrelik sürüş menziliyle sürücüye bir ve hatta iki gün şarj etmeden kullanım imkanı sunuyor. Nizami, geniş ve bağlantılı Limo Mobilize’nin hem profesyonellerin hem de müşterilerin ihtiyaçlarını karşılama becerisini ortaya koyuyor.’ ifadelerini kullandı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler