Norton ve Avast Birleşerek, Antivirüs İmparatorluğuna Dönüşüyor

Antivirüs programları dünyasının en popüler isimlerinden olan Norton ve Avast birleşerek yeni bir Antivirüs imparatorluğuna dönüşüyor.

Norton Antivirüs 1991’den beri çeşitli biçimlerde varlığını sürdürüyor ve 30 yıldır tüketiciler için popüler bir seçenek olarak çalışmaya devam ediyor.

Çek Cumhuriyeti’nde kurulan Avast ise 11 yıldır tüketiciler ve küçük işletmeler için yazılım üretiyor ve AVG’yi beş yıl önce satın aldı. 

Şimdi ise Norton, Avast’ı satın aldı. Satın alma işlemi yaklaşık 8 milyar dolarlık bir anlaşma ile sağlandı. Bu satın alma sonucunda Norton ve Avast güçlerini birleştirerek daha büyük bir kitleye hitap edecekler.

NortonLifeLock CEO’su Vincent Pilette tarafından yapılan açıklamada: “Bu kombinasyonla siber güvenlik platformumuzu güçlendirebilir ve 500 milyondan fazla kullanıcının kullanımına sunabiliriz” dedi.

Her hafta ortaya çıkan yüksek profilli fidye yazılımı saldırıları nedeniyle güvenlik endişeleri ciddi oranda arttı. Bu hafta başında, Gigabyte da bir fidye yazılımı saldırısına uğradı.

Norton ve Avast arasındaki birleşme ile gelecek günlerde, bugün her birinin sunduğu en iyi ürünleri içeren bir dizi antivirüs ürünü görebiliriz. Ayrıca yapılacak çalışmalar, ister işletmeler ister son kullanıcılar için olsun, web güvenliği üzerine araştırmaların hiç bu kadar önemli olmadığı bir zamanda geliyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler