NEYİM VAR? Sağlık Bakanlığı Yapay Zeka Destekli Tanı Uygulaması..

Sağlık Bakanlığı tarafından Neyim Var? hizmeti kullanıma açıldı. Yeni hazırlanan uygulama ile hastalıklara tahmini tanı konularak, hastanın doğru polikliniğe yönlendirilmesi amaçlanıyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından; e-Nabız, e-Reçete, Hayat Eve Sığar uygulaması, HES kodu gibi birçok dijital ürünler ve uygulamalar hayata geçirildi. Şimdi de Neyim Var? hizmeti kullanıma sunuldu.

Neyim Var? platformuna, e-Devlet veya e-Nabız şifreniz ile giriş yapabiliyorsunuz. Sistemi kendiniz veya bir yakınınız için kullanabiliyorsunuz.

Hasta kişi şikayetlerini uygulamaya girdiğinde, yapay zeka destekli sistem tarafından tahmini bir tanı konuluyor ve hasta en uygun polikliniğe yönlendiriliyor.

Sağ tarafta yer alan insan vücudu üzerinde şikayetçi olunan bölge seçilebilir veya ana hastalık kutusuna şikayet girilebilir.

Hasta tarafından yaşanan sağlık problemi belirtildikten sonra, birkaç ek soru daha cevaplaması isteniyor. Verilen cevapların ardından, yapay zeka destekli sistem e-Nabız’daki geçmiş verileri de kullanarak bir değerlendirme yapıyor ve tahmini tanıyı açıklıyor.

Kesin tanı için hastanın hangi polikliniğe gitmesi gerektiği belirtiliyor. Böylelikle hastanın doğru polikliniğe randevu alması sağlanıyor.

www.neyimvar.gov.tr

Popüler Haberler

İlgili Haberler