MNG Kargo’ya Siber Saldırı Yapıldı ve Alıcı Bilgileri Ele Geçirildi..

MNG Kargo müşterilerine ait şifrelerin ele geçirildiği ve bazı kargo alıcılarına ait bilgilerinin sızdırıldığı açıkladı. KVKK’ya yapılan açıklamada ihlalden etkilenen kişi sayısının belirlenemediği belirtildi.

MNG Kargo tarafından, Kişisel Verileri Koruma Kurumu’na (KVKK) yapılan açıklamada, gerçekleşen veri ihlalinin kurumsal müşterilerin kullanıcı adı ve şifrelerinin ele geçirilmesi sonucu yaşandığı belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre, veri ihlali 15.08.2021 tarihinde başladı ve 23.08.2021 tarihinde sona erdi. Kurumsal bir müşterisinden gelen sözlü bildirim sonucu, aynı gün sızma tespiti çalışması yapıldığı ve yapılan incelemeler sonucunda 23.08.2021 tarihinde ihlalin tespit edildiği belirtiliyor.

Yaşanan veri ihlali sonucunda kargo alıcılarının ad, soyad, telefon numarası ve adres bilgilerinin ele geçirildiği bildirildi.

Veri ihlalinden kaç müşterinin etkilendiği ise henüz belirlenmiş değil. Şirket veri ihlali ile ilgili https://www.mngkargo.com.tr/iletisim internet sayfası, 0(850) 222 06 06 numaralı çağrı merkezi ve kisiselveri@mngkargo.com.tr e-posta adresinden bilgi alınabileceğini duyurdu.

Sızıntının, sistem kaynaklı bir açıktan kaynaklanmadığı düşünülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler