ZTE’den satış rekorları kıracak telefon: ZTE Zmax Pro

Akıllı telefon piyasasında artan rekabete ZTE Zmax Pro yeni bir boyut kazandıracak. Zengin donanımlarının yanı sıra bu akıllı telefonun asıl marifeti ise fiyatı.

Akıllı telefondan neler bekliyorsunuz?

Birçok kişinin beklentisi, telefonla konuşmak, internete hatta daha ağırlıklı sosyal medyayı takip etmek, selfie çekmek gibi basit özellikler. Elbette diğer oyun ve uygulamalar da önemli bir yer alıyor.

Fakat böyle bir telefon için ne kadar ödemek istersiniz sorusuna yeni bir referans oluşturacak telefon var karşımızda. ZTE Zmax Pro.

zte-zmax-proİşte ZTE Zmax Pro’nun özellikleri

ZTE Zmax Pro, 6 inç bir ekrana sahip. Bu da bu cihazı akıllı telefon sınıfından çıkartıp daha çok phablet sınıfına sokmuş. Bu denli büyük bir ekranda ZTE, Full HD çözünürlük kullanmaktan çekinmemiş.

Ekran Gorilla Glass 3 ile kaplı. Çarpma ve düşmelerde dayanıklılık sunacak ekran LCD.
Her ne kadar top sınıfında olmasa da sekiz çekirdekli Snapdragon 617 işlemcisine sahip telefon birçok uygulama da sizi üzmeyecek performansa sahip olacak.

Cihazdaki sabit depolama kapasitesi 32GB ve bunun yanında microSD desteği de sunuyor. Bellek kapasitesi ise 2GB.

Cihazın arka kısmında 13 MP lik bir kamera konumlandırılmış ve LED flaş ile desteklenmiş. Ön yüzünde selfie tutkunları için ise 5MP lik bir kamera bulunuyor.

ZTE Zmax Pro aynı zamanda parmak izi tarayıcısına da sahip. Ön yüzünden fazladan yer kaybetmemek için veya zaten 6inçlik dev ekranı yüzünden daha fazla büyümesini önlemek için parmak izi tarayıcısı cihazın arka kısmında, hemen kameranın alt tarafına konumlandırılmış.

zmax_proFiyatına çok şaşıracaksınız!

ZTE Zmax Pro, yazılım olarak da kullanıcılarını üzmeyecek. Android 6.0.1. Marshmallow işletim sistemine sahip olan cihazın en önemli ve can alıcı noktası ise fiyatı. Cihaz yurtdışında 99 Dolar fiyat etiketi ile satılacak.

Cihazın bu denli düşük fiyatının olması gerçekten şaşırtıcı. Bu fiyatla beraber telefonun rekor sayıda satılması içten bile değil. Elbette vergiler ve gümrük yüzünden cihazın benzer şekilde 300 TL’ye Türkiye’de satılması pek olağan değil. Ancak cihazı buna benzer fiyatlara satmaya kalksanız cihazın ‘çalıntı’ olduğunu iddia edecek çok kişiyle karşılaşmak mümkün olurdu sanırız.

Popüler Haberler

İlgili Haberler