Zenfone 3 Deluxe Snapdragon 821’le Geliyor

Asus Zenfone 3 Deluxe dünyanın en güçlü telefonu olma iddiasıyla detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Daha önce de ifade edildiği gibi Asus Zenfone 3 Deluxe modelinde işlemci olarak Snapdragon 821 kullanılacağa resmiyete kavuştu.

Qualcomm tarafından birkaç gün önce gün yüzüne çıkarılan ve resmi bir şekilde tanıtımı gerçekleştirilen Snapdragon 821 işlemcisinin ardından Asus tarafından yapılan açıklamayla birlikte işlemcinin Asus Zenfone 3 Deluxe modelinde görev alacağı belli oldu.

Dünyanın En Güçlü Telefonu Olacak

Snapdragon 821 işlemcinin gücünü arkasına alan Asus Zenfone 3 Deluxe modelinin bünyesinde 6 GB RAM yer alacağının açıklanmasıyla birlikte cihazın dünyanın en güçlü telefonu olma iddiasında son derece haklı olduğu ifade ediliyor.

Asus Zenfone 3 Deluxe Kamerası Nasıl?

Sadece işlemci ve RAM açısından değil kamera konusunda da cihazın oldukça iddialı olduğu belirtiliyor. 23 MP çözünürlüğe sahip arka kamerasının yanı sıra telefonun ön kamerasının ise yüksek çözünürlüğe sahip olacağı belirtilse de şuan için MP değeri gizli tutuluyor. Arka kamera modülünün bünyesinde lazer odaklama teknolojisinin yer alacak olması da ortaya çıkan teknik detaylar arasında yer alıyor.

256 GB Depolama Hafızası Sunulacak

Asus Zenfone 3 Deluxe modeli depolama alanı açısından çeşitli seçenekleri sahip olacak ve dileyen kişiler tarafından 256 GB depolama alanına sahip versiyonu tercih edilerek depolama alanı konusunda yaşanan problemlerde tamamen ortadan kaldırılabilecek.

Amiral Gemisi Modellerde Snapdragon 821 Furyası Esecek

İlk olarak Asus Zenfone 3 Deluxe modeliyle ortaya çıkacak olan Snapdragon 821 işlemcisinin önümüzdeki dönemlerde ortaya çıkacak olan tüm amiral gemisi modellerde yer alacağı ifade ediliyor. Özellikle şuan için Samsung Galaxy Note 7 ve Sony Xperia X2 modellerinin bünyesinde görev alacağına kesin gözüyle bakılıyor. Performans konusunda rakipsiz olduğu iddia edilen işlemcinin telefonun verimini de ciddi oranda artırdığı ifade ediliyor.

Her ne kadar üstün özelliklere sahip bir telefon olarak satışa sunulacak olsa da Asus Zenfone 3 Deluxe modelinin amiral gemisi modellerinin satış rakamları bazında altında kalacağı tahmin ediliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler