Yenilenmiş Telefonlar 12 Taksitle Satılacak..

BDDK tarafından yapılan açıklamaya göre yenilenmiş cep telefonları, 12 taksit seçeneği ile satılacak.

Yenilenmiş cep telefonu satışlarına yapılan düzenleme ve iyileştirmelere bir yenisi daha eklendi. Daha önce yenilenmiş cep telefonu satışlarında, KDV oranının yüzde 1 olarak uygulanmasına karar verilmişti. Şimdi de 12 ay taksit seçeneği geldi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yapılan açıklamaya göre; yenilenmiş cep telefonu satışlarında kredi kartına 12 ay taksit seçeneği sunulacak.

BDDK’nın yaptığı açıklama şu şekilde: Yenileme Merkezi veya Yetkili Satıcı niteliğinde olması kaydıyla, Yenilenmiş Ürün niteliğinde olan cep telefonu alımlarında, kredi kartlarında taksitlendirme süresi; fiyatı 5 bin TL ve altında olan cep telefonları için 12 ayfiyatı 5 bin TL üzerinde olan cep telefonları için 6 ay olarak belirlendi.

Yenilenmiş Cep Telefonları :

İkinci el durumundaki telefonların hasar gören, fazla aşınan veya çalışmayan parçalarının yenisi ile değiştirilmesi işleminden geçirilen telefonlardır.

Kontrolleri yapılarak, tüm parçaları çalışır hale getirilen bu telefonlar; Yenilenmiş Telefon adı altında ve 12 ay garantili olarak satılır.

Tüketici Kredili Cep Telefonu Satışı :

Cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan tüketici kredilerinde ise, fiyatı 5 bin TL ve altında olan cep telefonları için 12 ayfiyatı 5 bin TL üzerinde olan cep telefonları için 3 ay vade imkanı sunulacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler