Yeni Üretime Başlayacak Olan Xiaomi İşlemcileri Nasıl Olacak?

Kısa süre içerisinde akıllı telefon pazarının artık aranan markalarından biri olmayı başaran Çinli teknoloji devi Xiaomi, tam olarak akıllı telefon pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Markanın akıllı telefon pazarındaki payını arttırmasını sağlayacak olan yeni gelişme ise işlemci teknolojileri olacak. Akıllı telefon modelleri ile zaten sıkça adından söz ettiren markanın şimdi ise akıllı telefonları için kendi işlemcilerini üreteceği açıklandı. Tıpkı Samsung ve Huawei gibi bir sistem izleyecek olan Xiaomi artık tüm akıllı telefon serilerinde kendi Xiaomi işlemcileri serisine yer vereceği gibi bunun dışında söz konusu işlemcilerin satışının da yapılacağı belirtildi. Satış kelimesi şimdilik oldukça iddialı gelebilir fakat markanın hedeflerinde bu da var.

Xiaomi İşlemcileri Yolda

Muhtemelen bu yıl içerisinde üretimine başlayacak olan Xiaomi İşlemcileri için şu an özellikler konusunda çok fazla detay yok. Fakat genel olarak iki iddia var. Birincisi genel anlamda hem orta sınıf hem de üst segment işlemcilerin üretileceği ve hemen her akıllı telefonunda kendi işlemcilerin kullanılacağı, bir diğer iddia ise sadece üst segment akıllı telefonlar için özel işlemci modellerine yer verileceği.

Xiaomi İşlemcileri

Bu konuda henüz Xiaomi İşlemcileri için net bir açıklama olmadığı için hangi iddia doğru, hangi iddia daha fazla öne çıkacak söylemek zor. Fakat kesin olan bir şey var ki kısa süre sonra Xiaomi İşlemcileri için beklenen tanıtım gerçekleştirilecek. Tanıtımdan sonra ise beklenen tüm özelliklerde ortaya çıkmış olacak.

Xiaomi İşlemcileri Nasıl Bir Teknolojiye Sahip Olacak?

Dediğimiz gibi tanıtım olmadığı için şu an özellikler konusunda net bilgiler yok. Marka tarafından verilen tüyolara bakılacak olursa amaç Samsung, Huawei gibi hem akıllı telefon hem de işlemci üreticilerine rakip olarak pazarı ele geçirmek.

Sadece kendi telefonları içinde değil fiyat performans dengesi sunarak akıllı telefon işlemcilerini satmak için de kullanacağı düşünülen markanın gelirlerini de bu şekilde arttırmayı hedeflediği kesin. Hem pazara sonradan giriş yapıyor olması hem de akıllı telefon üreticileri arasındaki işlemci rakiplerinin oldukça güçlü olması Xiaomi İşlemcileri için ne kadar başarı elde edilir sorusunu da akla getirmiyor değil.

Popüler Haberler

İlgili Haberler