Yeni Nesil İşlemcilerle MacBook Pro Geliyor

Apple’ın çok kısa bir süre önce tanıttığı yeni seri bilgisayarları Apple MacBook Pro yeni serileri içerisinde bulundurduğu sistemler sayesinde büyük oranda beğeni toplamayı başarmıştı. Özellikle Touch Bar teknolojisi gibi yeni teknolojiler sayesinde Apple’ın yeni seride beklediği satış rakamlarını da elde edeceği düşünülüyordu. Tüm bu yenilikler bir yana dursun Apple’ın bunun dışında MacBook Pro bilgisayarları için teknik açıdan da birçok düzenleme yaptığını söylemek gerekiyor. Harici ekran kartı ve daha birçok yenileme ile beraber kullanıcılara birçok yenilik sunan serisinin şimdilerde ise çok daha yüksek bir modelinin piyasaya giriş yapacağı öğrenildi.

MacBook Pro Intel Yeni Serisi İle Geliyor

Intel’ın yeni tanıtılan son işlemci serisi olan Intel i7 7.nesil işlemcilerle beraber MacBook Pro sisteminde de değişiklikler olacağı açıklandı. Şöyle ki Intel yeni ürünlerinin tanıtımını yaptıktan sonra markanın yeni seri işlemcilerinin artık MacBook uyumu da vereceği gösterilmişti. Apple’ın ise bu durum sonrasında nasıl bir karşılık vereceği de merak konusu olmuştu. Apple ise uzun süredir beklenen haber ile ilgili ilk detayları vermeye başladı.

MacBook Pro

Verilen bilgilerle beraber MacBook Pro Intel Kaby Lake işlemcilerle beraber yenilenmiş versiyonları ile geleceği belirtildi. Artık 7.nesil işlemcileri de bulunduracak olan yeni bilgisayarlar ise sadece işlemci konusunda değil bunun dışında diğer teknik özellikler içinde yenilenmiş sistemler olacak.

32 GB Ram Miktarı İle Geliyor

Bu noktada yeni seri işlemcilerle beraber MacBook Pro bilgisayarlarında artık ekstra Ram desteği bulunacağı da belirtildi. Ram desteği konusunda modelin işlemcilerin özelliklerinden yararlanarak artık 32 GB seviyesine kadar Ram destekleyeceği belirtildi. Bununla beraber 32 GB Ramli MacBook serilerini de artık görmeye başlayacağız. Ram miktarlarının bu kadar yükselmesi ile beraber Apple’ın bilgisayarlarının da artık üst seviye bilgisayarlar içerisinde gösterilmesi bekleniyor.

Tabi işlemci ve Ramlerin bu kadar yükselmesi sonrasında fiyatların ne kadar değişiklik göstereceği de merak konusu. Zaten oldukça yüksek fiyatlara karşın satılan MacBook Pro bilgisayarlarının yeni bileşenleri ile beraber fiyatlarının da çok daha yüksek olması bekleniyor. Yeni modellerin ne kadar tercih edileceği bilinmez ama Apple bilgisayar alanında da öne çıkacak gibi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler