Yeni Macbook 2016 İncelemesi

Donanımsal olarak güçlenmiş bir Macbook modelini karşımıza çıkaran Apple, akıllı telefonlarına dahil ettiği Rose Gold seçeneğini Macbook modeline de entegre etmeyi unutmadı. Macbook 2016 hakkında bilmeniz gerekenler yazımızda yer alıyor.

Yeni renk seçeneğinin yanında grafik birimi ve işlemci gibi ciddi donanımsal geliştirmelerin uygulandığı yeni model hakkında bilgi sahibi olmanız gerekenleri sizlerle paylaşacağız. Tabi, cihazın özelliklerinden bahsetmeden önce Macbook 2016’nın 5.199 TL’den satışa çıktığını ekleyelim. Fiyat etiketi ve ihtiyaçlarınıza göre cihazın size uygun olup olmadığını analiz edebilirsiniz.

Macbook 2016 Teknik Özellikleri

Tasarım konusunda bir değişiklik yapmayan Apple, yeni Macbook’a sadece yeni renk seçeneğini dahil ederek dizüstü platformuna da Rose Gold renk seçeneğini kazandırmış oldu. Bu yeni renk dışında ürün geçtiğimiz yıl olduğu gibi sadece 920 gram ağırlığa ve 13.1 mm kalınlığa sahip.

2.304×1.440 çözünürlük sunan 12 inçlik ekrana sahip olan cihaz donanımsal olarak birçok yeniliğini beraberinde getiriyor. Bu kez Core M3 ve Core M5 işlemci seçenekleri bulunan MacBook 2016’nın 1.2 GHz’lik işlemcisi Turbo modunda 2.7 GHz’e kadar çıkabiliyor.

Grafik tarafında yeni modelde yer verilen Intel 515 GPU, 2015 modeline kıyasla çok daha iyi bir performans sunuyor diyebiliriz. Macbook 2016’da RAM miktarında bir değişiklik yapılmadı fakat 8 GB RAM sabit tutularak RAM’lerin MHz değeri 1600’den 1855’e yükseltildi.

Son derece iddialı olduğu batarya ve kullanım süresi konusunda da güzel bir geliştirme yapan Apple, yeni modelinde 1 saat daha uzun batarya kullanımı sunuyor.

Macbook 2016 Artı Yönleri

Cihazın grafik performansı eski nesil cihaza göre ciddi bir atılım yaşamış. Bu farkı rahatlıkla hissdebiliyorsunuz. Klavye ve TrackPad’de yapılan değişiklikler kullanım rahatlığını daha da arttırmış ve her zamanki ince ve hafif tasarım yanınızda bir defter taşıyormuş hissini yaşatmaya devam ediyor.

Macbook 2016 Eksi Yönleri

Cihazı kullanan kullanmayan her kişi tarafından yapılan ve bilinen bir olumsuz nokta mevcut o da tek USB Type-C çıkışı, bu kullanıcı deneyimini son derece düşüren bir durum olsa da Apple bunu çözme yoluna gitmedi. Type-C portu dışında cihazın çok pahalı olmasını bir eksi olarak görebiliriz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler