Yeni iPhone’lar Çizilmelere Karşı Dayanıklı Olacak

Apple gelecekte piyasaya sürülecek olan iPhone modelleri için yeni bir malzeme tekniği geliştirdi. Paylaşılan son haberlere göre Apple, gelecek iPhone modellerinde daha önce de iddia edildiği gibi seramik malzeme kullanacak. Seramik gövdeye sahip iPhone modelleri lazer parlatma tekniği ile üretilecek. Apple’ın yeni teknik tercihi ise yaptığı patent başvurusu ile birlikte ortaya çıktı.

Yapılan patent başvurusu lazer kullanılarak bir seramik bileşeni parlatmak üzerine tasarlanmış bir endüstriyel süreci kapsıyor. Bütün bu bilgilerin paylaşıldığı PatentlyApple sitesinde, Apple’ın yeni iPhone modellerinde cilalı bir yüz tasarlamak için bu yönteme başvuracağı belirtiliyor. Apple başarılı bulunması halinde seramik malzemeyi iPhone haricindeki diğer cihazlarında da kullanabilir. Bu malzemenin getireceği avantajların başında ise çizilmelere karşı dayanıklılığı yer alıyor. Şu anda iPhone modelleri alüminyum gövdeli ve çizilmelere karşı hassasiyet gösterebiliyorlar. Seramik gövde ise çizilmelere karşı çok daha fazla dayanıklılık vaat ediyor. Ayrıca yeni malzemenin hücresel ağ ve Wi-Fi gibi bazı bağlantı sorunlarını da gidermesi bekleniyor. Seramik gövde özelliğinin bu yıl piyasaya çıkacak yeni iPhone 8 ile birlikte gelip gelmeyeceği konusu belirsizliğini koruyor.

Bu Özellik ile iPhone Fiyatları Daha da Yükselebilir

Apple’ın seramik gövdeli iPhone’ları piyasaya sürmesi durumunda satış fiyatlarının çok daha yüksek olacağını da belirtebiliriz. iPhone 7 3.799 TL başlangıç satış fiyatıyla Türkiye’ye sunulmuştu bu durumda yeni seramik gövdeli modelin Türkiye’de 5 bin TL’den çok daha fazla bir fiyat ile kullanıcılarla buluşacağı düşünülüyor.

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler