Yeni iPad Modelleri Tanıtımı Gecikecek Mi?

Apple’ın bu sene tanıtımını yapması beklenen ürünler arasında yen nesil tablet serisi iPad tabletlerde yer alıyor. iPad 2017 olarak gösterilen yeni nesil tabletlerin tanıtılacağı düşünülen teknoloji devinin tabletlerinde ne gibi yeniliklere yer vereceği iddiaları da uzun süredir konuşuluyor. Yeni akıllı kalemler, yeni ekran boyutları gibi hatırı sayılır değişikliklerle beraber gelecek olan tabletlerin ne zaman tanıtılacağı ve tam olarak ne gibi özelliklere sahip olacağı ise şimdiden merak konusu olmaya başladı. Peki Apple’ın yeni iPad serisi için beklenen tanıtım tarihi ne kadar gecikecek? iPad tanıtımı yapılacak mı?

iPad Tanıtımı 2.çeyrekte Mi Olacak?

İlk olarak Apple’ın yeni nesil tabletlerini 2017 yılının başında tanıtması bekleniyordu. Fakat markanın beklenen tablet tanıtımı ile ilgili herhangi bir açıklama yapmaması ve tanıtımın yapılıp yapılmayacağı konusunda bilgiler vermemesi kafaları karıştırdı. Apple tarafından daha önceleri yapılan açıklamalarda yeni bir tablet modelinin tanıtılacağı doğrulanmıştı. Fakat hala yeni nesil tabletler için Apple tarafından gelen bir açıklama yok. Bu nedenle tabletlerin tanıtımlarının gecikeceği gündeme gelmeye başladı.

iPad

İddialara göre gecikecek olan tablet tanıtımı için ise Apple’ın 2017 yılının ikinci çeyreğini beklediği ortaya atıldı. Bir türlü tanıtımı yapılmayan tabletlerin tanıtımlarının bir kez daha gecikeceğinin iddia edilmesinin yanı sıra iPad 2017 modeli için yine belli başlı özellik iddiaları da gelmeye devam etti.

Yeni Ekran Tercihi

Bu noktada Apple’ın tablet modelinin içerisinde ne kadar Ram miktarı kullanılacağı, işlemcinin hangi seri olacağı ve depolama kapasitelerinin ne kadar olacağı gibi birçok detay uzun süredir de merak edilmekte. Fakat tüm bu detaylar merak konusu olsa da şu an için net bilgi olarak sadece tabletlerin ekran boyutlarının değişeceği belirtiliyor.

Ekran boyutu konusunda Apple’ın daha önce tercih etmediği bir ekran boyutu 10.5 inç ile beraber geleceği neredeyse kesinleşen özellikler arasında. Fakat bunun dışında Apple’ın yeni tablet serilerinin teknik özellikleri, fiyatları, ne gibi aksesuarları barındıracağı gibi konular için iPad tanıtımının beklendiğini de söylemek gerekiyor. Yeni seri için beklenen özelliklerde böylelikle ortaya çıkmış olacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler